Anteny ukryte w koronie świebodzińskiego Jezusa. Proboszcz zaprzecza, że parafia na tym zarabia

Czy na głowie Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zamontowano anteny wykorzystywane do celów komercyjnych? Taka wiadomość obiegła wszystkie media w Polsce. Proboszcz parafii odpowiada, że za jego czasów żadnych anten tam nie montowano, a parafia w żaden sposób na tym nie zarabia.
 Archiwum GL

Stojąc u stóp świebodzińskiej figury nie sposób zobaczyć, co kryje się na samej górze, za ogromną koroną. Odkryto jednak, że w tym miejscu zamontowane są anteny, które rzekomo mają należeć do firmy zajmującej się dostarczaniem Internetu – podaje portal Fakat24. Według specjalisty, z którym skontaktował się portal, to anteny do przesyłu sygnału internetowego.

Czy figura nie jest wykorzystywana jedynie do celów religijnych i nie jest wyłącznie przystanią dla modlitwy i wyznania wiary?
Według doniesień medialnych na głowie świebodzińskiego Jezusa umiejscowiono anteny do przesyłu sygnału internetowego. Rzekomo zyskiwać miała na tym parafia.

O komentarz poprosiliśmy proboszcza. – Bzdura, bzdura, bzdura – odpowiada ks. dr Jan Romaniuk, proboszcz parafii. Proboszcz zaznacza także, że parafia w żaden sposób nie zarabia na tym. – Nie ma żadnej umowy. Nie dostajemy ani jednej złotówki.
Ks. Jan Romaniuk podkreśla również, że za jego czasów żadnych anten w tym miejscu nie montowano. Mówi natomiast, że wie, iż znajduje się tam odgromienie. Co do ewentualnych pozostałych anten, nie ma wiedzy. Zapewnił jednak, ze informacje zweryfikuje.
- Żadnej umowy, z żadną firmą nie podpisywałem i żadnej, jednej złotówki czy groszówki parafia z tego tytułu nie dostaje – zastrzega.

W Świebodzinie nie brakuje komentarzy, że anteny, które są na głowie Chrystusa to żadna nowość. – Teraz ktoś je zauważył, a one są tam od samego początku – twierdzi mieszkaniec. – Zakładała je firma, która kilkanaście lat temu tworzyła tzw. HotSpot. Podobne były na ratuszu miejskim.
- Te anteny były tam już po montażu figury, jeszcze za poprzedników obecnego proboszcza – słyszymy.

Figura Chrystusa mierzy 33 metry, a stoi na 12 metrowym kopcu obwiedzionym pięcioma pierścieniami symbolizującymi zbawczą rolę Chrystusa dla pięciu kontynentów. Całkowity ciężar figury to 260 ton. Budowa trwała 10 lat, a sam zamysł miał wielu zwolenników i przeciwników. Teraz niewątpliwie stanowi atrakcję turystyczną, znaną nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

23.04.2018, 20:15

Tam nie ma anten !!! A poza tym za te anteny parafia nie dostaje pieniędzy, ależ skąd. Gdyby dostawała wyszłoby na to, że to Jezus służy za wieżę przekaźnikową. jakoś głupio.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane