W wieczornej scenerii, przy szumiącej fontannie i promieniach zachodzącego słońca w niedzielę, 13 maja, Zbąszynecki Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców gminy na Koncert przy Fontannie.

Koncert tak jak poprzednio rozpoczęła swoim występem grupa wokalna Akademia
Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po tym występie nastąpiło tradycyjne wręczenie stypendiów finansowych dla Najmłodszych Kulturalnych z gminy Zbąszynek. Jan Makarewicz (zastępca burmistrza) i Malwina Kubicka (dyrektor ZOK) wręczyli stypendia Julii Półtorak za zasługi recytatorskie i Martynie Furmaniak za zasługi wokalne. Rodzice otrzymali czerwone róże oraz gratulacje i dumnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Od tej chwili czas należał do zespołu Góralska Hora. Ta polsko-słowacka kapela folkowa zaprezentowała góralskie przyśpiewki z polskich i słowackich gór. Muzyka wybrzmiewała na skrzypcach, cymbałach węgierskich, akordeonie i kontrabasie. Energia wykonawców udzielała się widowni. Duża dawka skocznej muzyki, wykorzystującej żywiołowe bałkańskie rytmy porywały publiczność do zabawy. Pod koniec koncertu kapela wraz z całą widownią odśpiewała smętne „Góralu czy Ci nie żal…”. Żal, że koncert się skończył, ale ZOK zaprasza za rok na kolejny.

ZOBACZ TAKŻE: Fontanna Kula w Świnoujściu


Więcej wiadomości w tygodniku papierowym „Dzień za Dniem” lub na www.prasa24.pl. Aktualny numer w każdą środę. Zajrzyj też na Facebooka Dzień za DniemZ regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!