Od poniedziałku (14 maja) drogowcy rozpoczęli remont węzła Sulechów, czego efektem jest tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Kierowcy stoją w gigantycznych korkach. Są zdenerwowani.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w związku z prowadzonymi pracami będą występować utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego, a także wyłączania z ruchu poszczególnych fragmentów węzła i prowadzenie pojazdów objazdami. Organizacja ruchu na węźle będzie ulegała zmianom w zależności od prowadzonych prac.

Remont węzła Sulechów podzielono na sześć etapów. Pierwszy etap ma potrwać do 23 maja, obejmie przebudowę pasy i części ronda Sulechów. Następnie roboty przeniosą się na rondo Cigacice i potrwają do 29 maja. Do 4 czerwca remontowany będzie pas szybki prawej jezdni.

Później już tylko roboty wykończeniowe i od 1 lipca ruch powinien przebiegać bez zakłóceń.

JAK WYGLĄDAJĄ KORKI NA S3? CZYTELNICY NADESŁALI FILMIKI


Drogowcy proszą o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie i jazdę zgodnie z zaleceniami oraz w miarę możliwości wybieranie tras alternatywnych. I z tym ostatnim jest kiepsko. By przedostać się z kierunku od Świebodzina do Zielonej Góry nie ma praktycznie dróg alternatywnych. Są jedynie dwie trasy z przeprawą promową: w Pomorsku (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 281) i pomiędzy Milskiem a Przewozem (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 282). pomiędzy Milskiem i Przewozem. Promy kursują w godzinach od 5.00 do 20 w maju, a w czerwcu do godz. 21.00.

Warto wiedzieć, że promy mogą przewozić pojazdy o masie całkowitej nie przekraczającej 6t. Ze względu na warunki atmosferyczne jak też stan rzeki, mogą wystąpić ograniczenia. Przy niskim stanie wody prom może zabierać mniej pojazdów a przy silnych wiatrach kursy mogą być wstrzymywane.

Bieżące informacje o stanie przepraw promowych dostępne są też dla przeglądarek WAP pod adresem: http://www.zdw.zgora.pl/wap/.

Informacje o utrudnieniach na bieżąco można śledzić na stronie GDDKiA: http://www.gddkia.gov.pl/pl/21/mapa-warunkow-drogowych lub https://www.gddkia.gov.pl/pl/19/lista-utrudnien

Wszelkie informacje o sytuacji na drogach krajowych, można uzyskać również pod ogólnopolskim nr infolinii drogowej 19 111, dodatkowo na terenie województwa lubuskiego 68 320 25 47.

Więcej wiadomości w tygodniku papierowym „Dzień za Dniem” lub na www.prasa24.pl. Aktualny numer w każdą środę. Zajrzyj też na Facebooka Dzień za DniemZ regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!