Gimnazjaliści i pracodawcy spotkali się w Powiatowym Zespole Szkół w Świebodzinie. Dzień otwarty warsztatów szkolnych

W środę, 25 kwietnia, tłumy młodzieży odwiedziły Warsztaty Szkolne Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie. Młodzież mogła zapoznać się ze wszystkimi pracowniami szkolnymi. Tego dnia odbyło się także spotkanie z lokalnymi pracodawcami.

Dzień Otwarty szkoła zorganizowała po raz pierwszy. Wcześniej promowała się przez targi pracy. W zmienionej formule młodzież z gimnazjów zapoznała się z możliwościami kształceniem zawodowego bezpośrednio w pracowniach warsztatowych, zwiedziła stoiska promocyjne oraz mogła się spotkać z pracodawcami.

Szkoła przygotowała także ofertę dla absolwentów szkoły i przyszłych absolwentów. Mogli oni poznać rynek pracy a o swoich zakładach opowiadali im przedstawiciele lokalnych firm. Z kolei dyskusja panelowa dała możliwość zadawania pytań pracodawcom.

Jak podkreślił nauczyciel Dariusz Wojtala, Dzień Otwarty jest jednym z elementów realizowanego w szkole projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie świebodzińskim.

Uczennice klasy trzeciej hotelarstwa Joanna Wołowicz, Anna Szender i Kamila Matuszewska niebawem będą zdawały pierwszy egzamin zawodowy, kolejny czeka je w styczniu. Przyznały, że wyboru szkoły dokonały przypadkiem. - Kierunek hotelarski okazał się ciekawy. Jest to zawód dla ludzi, którzy lubią kontakt z obcymi osobami - podkreślają uczennice.

Dodają, że zadowolenie sprawia im praca na recepcji. - Od drugiej klasy raz w tygodniu mamy praktyki w miejscowych hotelach. W trzeciej klasie szkoła dała okazję do wyjazdu na miesięczne praktyki do Hiszpanii i ja z takiej możliwości skorzystałam - mówi Joanna.

Nasze rozmówczynie podkreślają, że podstawa to nauka języków obcych. W szkole uczą się angielskiego i niemieckiego. - Będziemy pracować w wyuczonym zawodzie. Szkoła nam pomaga choćby poprzez możliwości ukończenia wielu kursów. Dzięki temu absolwenci naszej szkoły są atrakcyjni dla pracodawców.

ZOBACZ: NA JAKICH URZĄDZENIACH SZKOLĄ SIĘ ŚWIEBODZIŃSCY UCZNIOWIE

Więcej wiadomości w tygodniku papierowym „Dzień za Dniem” lub na www.prasa24.pl. Aktualny numer w każdą środę.**Zajrzyj też na Facebooka Dzień za Dniem**

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane