Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lato Muz Wszelakich finiszuje! Nie może Cię tam zabraknąć!

Jolanta Paczkowska
Greg ZLAP
Greg ZLAP Organizator
Lato Muz Wszelakich wraz z końcem sierpnia i wakacji finiszuje. Przygotowano na najbliższe dni mnóstwo imprez. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy zapraszają!

Lato Muz Wszelakich to największy, najdłuższy i skupiający ogromną ilość widzów cykl imprez w Zielonej Górze, nagrodzony w Warszawie Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na najlepszą imprezę turystyczną roku 2005 oraz w 2006 roku wyróżniony w Konkursie Miast Polskich jako Miasto dla Turystów.
Kilkadziesiąt wydarzeń i wykonawców, w tym koncerty, spektakle, recitale, kabareton, festiwale i wiele innych.

25 sierpnia, czwartek
11.00 bajki, bajdy, banialuki
DAWNO, DAWNO TEMU..., Teatr Trójkąt z Zielonej Góry

Spektakl uliczny w konwencji średniowiecznego widowiska jarmarcznego, oparty na autorskim scenariuszu, powstałym w oparciu o motywy średniowiecznych, w tym także polskich legend i wątków historycznych, przedstawionych w niekonwencjonalny i zabawny sposób. Trzy postaci spotykające się w karczmie (karczmarka, rybałt i bezrobotny giermek) inscenizują różne, zarówno prawdziwe, jak i zmyślone wydarzenia
Spektakl zawiera elementy interakcji z widzami, muzykę na żywo (lira korbowa, mandola, flet, drumla), średniowieczne kostiumy, duże formy animowane (smoki), lalki, elementy żonglerki i zabawy z publicznością.
Zielonogórski Ośrodek Kultury (amfiteatr)

19.00 folkowy sierpień
Koncert zespołu TREBUNIE TUTKI

TREBUNIE-TUTKI – to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nie tracąc nic ze swojego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata. Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnych instrumentach, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, lider zespołu, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy prekursorską NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ. Rozwijają i wzbogacają rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje. Chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. jamajską grupą Twinkle Brothers, kirgiską - „Ordo Sakhna”, a także z rodzimymi muzykami.
Zielonogórski Ośrodek Kultury (przy pomniku Bachusa)

27 sierpnia, sobota
12.00 orkiestrada
Koncert orkiestr paradnych:
FARNBOROUGH LEGION BAND (Anglia)
brytyjska orkiestra wojskowa


FERMATA BAND (Nowa Sól)

Historia orkiestry wiąże się nierozerwalnie z dziejami parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika, która została założona 16.12.1984 r. Proboszczem tej parafii mianowany został ks. Józef Kocoł. Pełen werwy Proboszcz bardzo szybko rozpoczął tworzenie różnych form życia wspólnoty parafialnej. Jedną z pierwszych takich inicjatyw było nawiązanie współpracy z orkiestrą Zespołu Szkół Elektrycznych w Nowej Soli prowadzoną wtedy przez Pana Janusza Gabryjelskiego. Na początku tej współpracy orkiestra uświetniała ważniejsze uroczystości religijne parafii. Z biegiem czasu zakres tej działalności zaczął się mocno rozwijać, a obecność orkiestry w życiu parafii stała się nieodzownym elementem wszystkich wydarzeń. Narodził się wtedy pomysł o utworzeniu parafialnego zespołu instrumentalnego.
W październiku 2002 roku słowo stało się ciałem i stały zespół (Fermata Band) rozpoczął swą działalność. W pierwszym okresie działalności zespół składał się zaledwie z czternastu osób. Ich bezinteresowne zaangażowanie oraz dobry przykład sprawiły, że obecnie zespół liczy już pięćdziesiąt osób. Oprócz oprawy muzycznej na ważniejszych uroczystościach religijnych, zespół daje regularne koncerty okolicznościowe.
W repertuarze zespołu znaleźć można wiele utworów muzyki klasycznej, marszowej, rozrywkowej i filmowej. Orkiestra prowadzi także naukę gry na instrumentach dętych w zakresie podstawowej szkoły muzycznej. Uczniowie tej szkoły już po kilku miesiącach nauki zaczynają grać w niektórych utworach wraz z zespołem co motywuje ich do dalszej nauki. Za czas poświęcony na rzecz zespołu i wkład pracy, żaden z jego członków nie pobiera wynagrodzenia, jedyną ale jakże wymierną zapłatą za włożony w istnienie zespołu trud są gorące oklaski i uznanie słuchaczy na koncertach. Tak oto dzięki pracy zapaleńców takich jak ks. Proboszcz Józef Kocoł, Pan Janusz Gabryelski, Zbigniew Drozdowski, Jan Żurowski i wielu innych osób, przy parafii powstało Centrum Kulturalne.
Kapelmistrz - Pan Janusz Gabryelski współpracuje także z młodymi dyrygentami - uczniami: Kacprem Wojtkowiakiem, Hubertem Gajewskim
i Jarosławem Wnorowskim.

POWIATOWA ORKIESTRA (Wolsztyn)
Orkiestra dęta w Wolsztynie powstała w 1971r. jako Chłopięca Orkiestra Dęta przy Szkole Podstawowej nr 3 w Wolsztynie. Od samego początku koncertowała z sukcesami na terenie całego kraju, zdobywając nagrody i wyróżnienia, m. in. na przeglądach orkiestr w Inowrocławiu i Nowej Soli.Wśród członków zespołu jest kilka osób pamiętających pierwsze próby i występy publiczne. W 1993 r. patronat nad orkiestrą przejęło miasto Wolsztyn, a w 2003 r. do patronatu dołączył Powiat Wolsztyński. Od tego czasu orkiestra nosi nazwę Powiatowej Wolsztyńskiej Orkiestry Dętej. Liczne koncerty i prężny rozwój zespołu (m .in. stworzenie kilkunastoosobowej grupy tanecznej) zaowocowało wieloma odznaczeniami, m in. tytułem „Zasłużony dla kultury polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2006 r.) oraz nagrodami na przeglądach orkiestr w Lesznie i Krajence. Oprócz licznych koncertów krajowych, orkiestra regularnie występuje poza granicami Polski, promując region wolsztyński na festiwalach w Niemczech, Serbii i Czarnogórze, Litwie, Czechach, Węgrzech i Chorwacji, wszędzie zdobywając ogromny aplauz i uznanie.
Zielonogórski Ośrodek Kultury (przy pomniku Bachusa)

19.00 Johann Strauss BARON CYGAŃSKI reż. Daniel Kustosik, operetka w wykonaniu Teatru Muzycznego z Poznania

To jedno z najpopularniejszych dzieł Johanna Straussa II, słusznie okrzyknięte arcydziełem już po pierwszym wystawieniu.
Strauss uznawał „Barona cygańskiego" za swe największe kompozytorskie osiągnięcie. Zauroczony folklorem cygańsko-węgierskim stworzył operetkę oddającą piękno kultury obu tych nacji. Muzyka opisuje koloryt i swobodę puszty, żywiołowość cygańskiego obozowiska i elegancję wiedeńskich pałaców. Dzielni młodzieńcy, piękne kobiety z tajemniczą przeszłością, bitni huzarzy, skarby śniące się po nocach, bale pod jarzącym się setkami świateł żyrandolem i oczywiście miłość, która ważniejsza jest od sławy, bogactwa. „Baron Cygański” to nie tylko perypetie uczuciowe pięknej cyganki Saffi i młodego węgierskiego szlachcica, Sandora Barinkaya, który w wyniku splotu wydarzeń zostaje tytułowym cygańskim baronem. To przede wszystkim wspaniała muzyka Johanna Straussa, mistrza tamtych czasów – chwytliwe arie i kuplety, pełne namiętności cygańskie pieśni… zachwycają niezmiernie widzów do dziś.
Zielonogórski Ośrodek Kultury (amfiteatr) BILETY 30 i 15 zł

Czytaj dalej >>>>>

28 sierpnia, niedziela
19.00 wieczory u luteranów
KONCERT FINAŁOWY

wykonanie: Castle Brass - Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych Zamku Kórnickiego
Skład zespołu: Leszek Kubiak - trąbka, Henryk Rzeżnik - trąbka, Mikołaj Olech - róg, Zbigniew Starosta - puzon, Zbigniew Wilk -tuba
W programie: Trumpet Voluntary John Stanlley, Where`er Yu Walk Georg Friedrich Handel, Menuet z Foyer Musik, Suita z Water Music: Allegro vivace, Adagio, Allegro, Allegro Maestoso, Bist du bei -mir Jan Sebastian Bach, Jesu, Joy Man`s Desiring chorał z kantaty nr 147 Jan Sebastian Bach, Sheep mey safely graze z kantaty 208 Jan Sebastian Bach, My Heart,Ever Faithful z kantaty 68 Jan Sebastian Bach, Barocco Robert van Beringen, The Saints` Hallelujah z repertuaru Canadian Brass.
Castle Brass - Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych Zamku Kórnickiego to kwintet złożony z dwóch trąbek, rogu, puzonu i tuby. Zespół powstał w 1993 roku i początkowo działał pod nazwą Art Brass Ensamble. Na bogaty i bardzo zróżnicowany repertuar - od muzyki epok Renesansu i Baroku, po kompozycje współczesne - składają się również utwory popularne i rozrywkowe. Castle Brass występuje więc w zabytkowych wnętrzach pałaców, zamków, dworków oraz w najwspanialszych salach koncertowych. Castle Brass prowadzi samodzielną działalność koncertową a także uświetnia swoją muzyką różnorodne uroczystości takie jak: bankiety, przyjęcia, rauty i koncerty plenerowe.
Towarzystwo Śpiewacze Cantores (Kościół Ewangelicki) BILETY 10 i 5 zł

20.00 blusowe noce
Greg ZLAP

Koncert promujący najnowszą płytę artysty „Air”
Greg Zlap - harmonijka, vocal; Eric Sauviat - gitara; Damien Cornelis - instrumenty klawiszowe; Tristan Bres - gitara basowa; Toma Milteau – perkusja
Greg Zlap to prawdziwy mistrz gry na harmonijce ustnej. Na swojej nowej płycie „Air” opowiada nam o powietrzu i oddechu, który daje życie jego harmonijce i głosowi. Płyta została napisana “w drodze”, podczas trasy koncertowej z Johnny’m Hallyday’em, między ekscytacją gigantycznych scen oraz samotnością hotelowych pokoi, w nieustannym ruchu. Wierny swojej osobistej definicji Bluesa, wyglądający na rockowca Greg Zlap wybrał radosny "Free Soul" na początek nowej płyty, która powinna trafić do wszystkich dusz szukających powiewu świeżego powietrza!
Greg Zlap
Urodzony w Polsce, mieszkający na stałe w Paryżu Greg Zlap to czołowy europejski wirtuoz harmonijki młodego pokolenia. We Francji uznawany za profesora tego instrumentu, współpracował z takimi francuskimi gwiazdami jak: Charles Aznavour, JJ Milteau, Francis Cabrel, Garou, Christophe Mae, a także z gwiazdami bluesa z USA: Jonny Lang i Larry Garner. Greg Zlap stworzył także projekt Road Movie(s), i album o tym samym tytule. Road Movie(s) to twórczość inspirowana muzyką filmową i klimatem filmów.
Klub Piekarnia Cichej Kobiety BILETY 25 zł

..............................................

Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia.

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Organizujesz imprezę? Chcesz o jakiejś imprezie powiadomić? To proste!

............................................

29 sierpnia, poniedziałek
20.30 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ULICZNEJ BuskerBus Zielona Góra 2011
PREZENTACJA ARTYSTÓW ULICZNYCH BIORĄCYCH UDZIAŁ W FESTIWALU
Zielonogórski Ośrodek Kultury (przy pomniku Bachusa)
21.00 OSTATNI MARSZ Teatr Prawdziwy

Inspiracją do stworzenia "Ostatniego marszu" były dramatyczne wydarzenia na wyspie Bali w 1906 roku, kiedy to wojska holenderskie zmasakrowały orszak miejscowego króla; balijczycy dobrze wiedzieli, że nie są w stanie stawić czoła Holendrom, a mimo to odmówili kapitulacji. Nikt nie ocalał, a ich legenda żyje nadal. żołnierze odnoszą zwycięstwo nad ciałami ale nie potrafią pokonać dusz. Z tego nierównego pojedynku zwycięsko wychodzi jedynie śmierć, która tańczy nad poległymi ciałami.
Zielonogórski Ośrodek Kultury (przy pomniku Bachusa)

30 sierpnia, wtorek

12.00 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ULICZNEJ BuskerBus Zielona Góra 2011
prezentacje artystów ulicznych
Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza w dniach 30-31 sierpnia na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej "BuskerBus" Zielona Góra 2011. "BuskerBus" to jedno z najbardziej kolorowych i radosnych wydarzeń w Polsce. Muzycy, klowni, aktorzy cyrkowi, mimowie, akrobaci i inni artyści z kraju i zagranicy biorą w nim udział od 1997 roku. “BuskerBus” można określić “festiwalem alternatywnym” z wielu powodów. Przede wszystkim jest unikatową na skalę co najmniej europejską pielgrzymką śmiechu i radości, w której udział biorą artyści z wszystkich kontynentów. Następnie to, iż jest całkowicie niekomercyjnym przedsięwzięciem o charakterze nie tylko artystycznym. Wykonawców od publiczności nie oddziela ani siatka stadionu, ani rampa sceniczna lub policyjne płotki z murem ochroniarzy, dzięki czemu możliwy jest bezpośredni kontakt, rozmowa z artystami. Na zielonogórskim deptaku wystąpi kilkudziesieciu wykonawców, głównie wędrownych artystów ulicznych z całego świata (buskerów), solistów i grup, reprezentantów różnych dyscyplin sztuki ulicznej: muzyków, klaunów, żonglerów, połykaczy ognia, magików, szczudlarzy, cyrkowców, tancerzy. Zapowiedzieli się już artyści uliczni z Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Holandii, Australii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwecji, Hiszpanii, Argentyny, no i oczywiście z Polski.
Zielonogórski Ośrodek Kultury (deptak)

20.00 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ULICZNEJ BuskerBus Zielona Góra 2011
koncerty muzyczne
Zielonogórski Ośrodek Kultury (deptak)

31 sierpnia, środa

12.00 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ULICZNEJ BuskerBus Zielona Góra 2011
prezentacje artystów ulicznych
Zielonogórski Ośrodek Kultury (deptak)

20.00 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ULICZNEJ BuskerBus Zielona Góra 2011
koncerty muzyczne
Zielonogórski Ośrodek Kultury (deptak)

Najważniejsze atrakcje FINAŁU QUEST EUROPE - trzydniowy rozkład jazdy!

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto