(© Alicja Kucharska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W piątek, 18 maja, Muzeum Regionalne w Świebodzinie zaprasza na kolejną edycję Nocy Muzeów.

Otwarcie Nocy Muzeów zaplanowano na godzinę 17.00. Rozpocznie się prelekcją Małgorzaty Żukowskiej z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, pt. "Tajniki sztuki konserwacji" - prezentacja prac autorki, m. in. z wykopalisk w Egipcie.

Zaś o godz. 18.00 odbędzie się wykład dra Włodzimierza Kwaśniewicza "Ku pokrzepieniu serc... Jan Matejko. Bitwa pod Grunwaldem". Na 19.00 zaplanowano pokaz multimedialny Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a na godz. 20.00 wykład "Dzwony w dawnej i współczesnej kulturze z uwzględnieniem obszaru świebodzińskiego". Wykład będzie połączony z prezentacjami filmowymi i muzycznymi, w tym z muzyką współczesną m. in. Pink Floyd, AC/DC.

O godzinie 21.00 rozpocznie się koncert duetu DomoTonika w składzie Dominik Fijałkowski (gitara, śpiew), Martyna Fijałkowska (skrzypce, śpiew).

Ponadto zainteresowani będą mogli wejść na taras widokowy wieży ratusza, z którego będzie można podziwiać nocną panoramę miasta (oglądaną przez lunety). Godz. 18.00 - 22.30. Chętni mogą także zwiedzać wystawy stałe w Muzeum Regionalnym tj. "Historia miasta i regionu" oraz "Przyroda ziemi lubuskiej". W godz. 17.30 - 19.30 natomiast będzie można wziąć udział w zabawie w mincerza, tj. biciu monety świebodzińskiej (ta atrakcja jest odpłatna).

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!