Piłkarskich wspomnień czar 2002 roku: Jak Pogoń Świebodzin pokonała Pogoń Oleśnicę 3:0 (1:0) [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdanowicz
Kadr z meczu ligowego w kwietniu 2002 roku pomiędzy Pogonią Świebodzin i Pogonią Oleśnica Wiesław Zdanowicz
Mecz piłkarski na stadionie w Świebodzinie - 6 kwietnia 2002 - prowadzili sędziowie z WS Tychy: Piotr Kołodziejski w asyście Sebastiana Jarzębaka i Jacka Andresa. Obserwatorem był Konrad Anderwald z WS Opole. Przed meczem z Oleśnicą Pogoń Świebodzin w tabeli wszechczasów wszystkich rozgrywek oficjalnych (1921 - 2001) zajmowała 168. pozycję, natomiast oleśniczanie byli na 137. miejscu. Bilans 16. poprzednich rozgrywek obu drużyn: 10 przegranych przez świebodzinian oraz odpowiednio 1 remis i 5 zwycięstw

Minuta za minutą:
4 min.: Pogoń Świebodzin uzyskała prowadzenie po błędzie Krystiana Lamberskiego i strzale Andrzeja Puchacza
21 min.: rzut wolny wykonywał Piotr Zieziula, głową niecelnie obok słupka lot piłki przedłużył A. Puchacz
24 min.: Arkadiusz Jarymowicz po plasowanym, acz niecelnym strzale, zdobył pierwszy rzut rożny dla Pogoni
26 min.: Sławomir Twardygrosz nie wykorzystał stuprocentówki po bardzo dobrym podaniu A. Puchacza
30 min.: drugi rzut rożny dla Pogoni po nieudanej akcji Przemysława Olejnika
31 min.: Maciej Malinowski wywalczył trzeci rzut rożny. P. Zieziula uderzył piłką w boczną siatkę
33 min.: czwarty rzut rożny dla gospodarzy. Bardzo ładna akcja świebodzinian, lecz strzał A. Puchacza okazał się niecelny. Pogoń Świebodzin przycisnęła rywali
37 min.: po indywidualnej akcji A. Puchacz zdobył piąty rzut rożny. Piłkę z dośrodkowania pewnie wyłapał Tomasz Idziorek
44 min.: problematyczna żółta kartka dla P. Zieziuli
46 min.: po błędach gospodarzy dwa kolejne rzuty rożne dla oleśniczan
53 min.: M. Malinowski z dobitki po strzale P. Zieziuli doprowadził do stanu 2:0
54 min.: żółta kartka dla Krzysztofa Włażewskiego z Oleśnicy za powstrzymanie ręką akcji gospodarzy
57 min.: seria autów w wykonaniu świebodzinian
59 min.: żółta kartka dla Dariusza Oczkowskiego
60 min.: żółta kartka dla Marka Mazura z Oleśnicy
66 min.: szósty i siódmy rzuty rożne dla gospodarzy
70 min.: M. Malinowski pewnym strzałem na 3:0 ustanowił ostateczny wynik meczu
71 min.: kolejny rzut rożny dla gości
73 min.: druga stuprocentówka dla oleśniczan, znowu nieudana. Janusz Obuchanicz zmienił D. Oczkowskiego
82 min.: piąty rzut rożny dla Oleśnicy po przegranej przez gości trzeciej stuprocentówki
85 min.: Rafał Zalewski otrzymał żółtą kartkę za faul na S. Twardygroszu

Bilans strzelecki Pogoni w lidze - sezon 2001 -2002: A. Puchacz, M. Malinowski - 9, T. Iwanowski - 6, J. Obuchanicz - 5, A. Jarymowicz, D. Oczkowski - 2, M. Andrzejkowicz, A. Kopyść, R. Król, S. Warchoł - 1. Łącznie 37 bramek

Pogoń Oleśnica: Tomasz Idziorek, Rafał Zalewski, Krystian Lamberski, Mieczysław Moś (od 68 Mariusz Marek), Grzegorz Podstawek, Mirosław Mularczyk, Adam Maciejewski, Krzysztof Włażewski (od 71 Robert Gałkowski), Łukasz Świst (od 46 Artur Koziara), Marek Mazur, Marcin Kruszelnicki; w rezerwie: Wiesław Gniewek.

W drużynie Pogoni Świebodzin zagrali: Łukasz Merda, Przemysław Olejnik, Piotr Zieziula, Adam Sankiewicz, Dariusz Oczkowski, Tomasz Iwanowski (7 min., żółta kartka), Sławomir Twardygrosz, Arkadiusz Jarymowicz (od 89 min. Dariusz Borowy), Adam Kopyść (od 79 min. Marek Andrzejkowicz), Maciej Malinowski (od 89 min. Łukasz Staszyński), Andrzej Puchacz; w rezerwie: Arkadiusz Fleszar, Sławomir Warchoł.

Komentarz na gorąco: Jarosław Aszakiewicz Trener - koordynator Pogoni Świebodzin: - No cóż, po meczu w Gliwicach, który pozostawił nam pewien niedosyt, myślę - że przede wszystkim w psychice naszych graczy - dzisiaj było potrzebne to zwycięstwo. Tym bardziej, że z Pogonią Oleśnica zawsze mieliśmy ciężkie przeprawy. Tym razem padł rezultat 3:0 dla nas. Myślę, że wynik osiągnęliśmy pewnie, aczkolwiek w niektórych momentach rozegranie - szczególnie sytuacji strzeleckich przez Oleśnicę - na pewno było wręcz irytujące. Zagraliśmy skutecznie, chociaż teren był ciężki, znowu padał śnieg. Kolejne trzy punkty pozwalają nam optymistycznie grać dalej.

Więcej wiadomości w tygodniku papierowym „Dzień za Dniem” lub na www.prasa24.pl. Aktualny numer w każdą środę.**Zajrzyj też na Facebooka Dzień za Dniem**

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani