Blisko 150 tysięcy złotych strat poniosła firma współpracująca ze znanym portalem internetowym zajmującym się sprzedażą odzieży, w wyniku wewnętrznych działań grupy oszustów. W związku ze sprawą, wobec dwóch osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Natomiast łącznie aż czterem zatrzymanym postawiono 82 zarzuty! Osobom zamieszanym w proceder grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

W związku z dochodzeniem prowadzonym od października ubiegłego roku przez policjantów z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji ze Świebodzina, czterem osobom przedstawiono szereg zarzutów, a dwie zostały tymczasowo aresztowane.

Wszystkie osoby - będące wówczas pracownikami świebodzińskiej firmy - wykorzystały swoje stanowiska, aby dokonać oszustwa na szkodę pracodawcy.

Firma prowadzi wysyłkę towarów dla dużego, znanego portalu internetowego zajmującego się sprzedażą odzieży. Członkowie grupy poprzez fałszywe konta zakładane na portalu kupowali rzeczy, a następnie przyjmowali w swojej firmie fikcyjne zwroty.

W wyniku działań uzyskiwali zwrot pieniędzy za towar, który realnie nie wracał do firmy tylko pozostawał w ich rękach. W konsekwencji bezprawnych działań firma poniosła straty w wysokości blisko 150 tysięcy złotych. W rezultacie prowadzonych czynności funkcjonariusze odzyskali mienie wartości blisko 20 tysięcy złotych, a także na poczet przyszłej kary zabezpieczyli mienie w wysokości blisko 30 tysięcy złotych. Dwojgu z zatrzymanych osób postawiono po 37 zarzutów za oszustwa, dwojgu kolejnych po cztery zarzuty. Dwie osoby, które zostały tymczasowo aresztowane uczyniły sobie z procederu stałe źródło dochodu. Sprawa jest rozwojowa.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!