Prezes PZPN Zbigniew Boniek był gościem lubuskich działaczy i sędziów. Kibicował też piłkarzom

W piątek, 27 kwietnia, nasz region i Świebodzin żył spotkaniem piłkarskim rozgrywanym w ramach 23. kolejki IV ligi lubuskiej, w którym przeciwnikiem Pogoni była drużyna Budowlanych Lubsko. Wszystkich elektryzowała jednak wizyta na stadionie w Świebodzinie wyjątkowej postaci - Zbigniewa Bońka.

Zbigniew Boniek - Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, wybitny reprezentant Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, były kapitan oraz trener Reprezentacji Polski. Były piłkarz znajdujący się w gronie stu najlepszych zawodników w światowej piłce nożnej według FIFA. W swojej karierze reprezentował barwy Zawiszy Bydgoszcz, Widzewa Łódź, Juventusu Turyn i AS Romy.

Pobyt prezesa Bońka w Świebodzinie zapowiadał się bardzo interesująco i miał bogaty program. Prezes spotkał się z działaczami i mieszkańcami na stadionie. Po obejrzeniu meczu i krótkim relaksie ponownie spotkał się z prezesem LZPN - Robertem Skowronem i lubuskimi działaczami sportowymi.

Podczas wieczornego spotkania mówił o wadze małych regionów i miejscowości w historii dużej piłki nożnej. Przypomniał m.in. legendarną grę Czarnych Żagań w Pucharze Polski, czy też o lubuskich piłkarzach, w tym świebodzińskich, których nazwiska są obecnie powszechnie znane.

Prezes Boniek wręczył kilku działaczom piłkarskim naszego regionu honorowe odznaki związkowe. Sporo uwagi poświęcił też rozmowie z samorządowcami ze Świebodzina i Międzyrzecza.

Nazajutrz, w sobotę, 28 kwietnia, w Świebodzińskim Domu Kultury miało odbyć się Walne Zebranie Sprawozdawcze Lubuskiego Związku Piłki Nożnej z udziałem przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej: prezesem Zbigniewem Bońkiem, wiceprezesem ds. zagranicznych Andrzejem Padewskim, dyrektorem Departamentu Komunikacji i Mediów Januszem Basałajem, doradcą ds. sportu Prezesa PZPN Piotrem Burlikowskim oraz przedstawicielem Departamentu Administracji, Logistyki i Centralnych Zakupów PZPN Tadeuszem Oblińskim.

Niestety, z powodu niskiej frekwencji (brak kworum) Walne Zebranie nie doszło do skutku. Tym samym nie dokonano niezbędnych zmian w statucie Związku i uchwał, m.in. o przejęciu przez Związek rozliczeń finansowych klubów z sędziami piłkarskimi. Szkoda, zabrakło tylko 14 osób, by obrady były owocne.

ZOBACZ WIDEO: PREZES ZBIGNIEW BONIEK O LUBUSKIM, I NIE TYLKO, FUTBOLU

Więcej wiadomości w tygodniku papierowym „Dzień za Dniem” lub na www.prasa24.pl. Aktualny numer w każdą środę.**Zajrzyj też na Facebooka Dzień za Dniem**

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane