Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nowy ranking wydawania pieniędzy za pierwszy kwartał 2010 roku plasuje Lubuskie bardzo nisko! Czy jesteśmy kopciuszkiem pod tym względem?

Ranking obejmuje wydawania pieniędzy w pierwszym kwartale. Oceniane są wykonane zadania, podpisane umowy w stosunku do planów wydatków. Niestety lubuskie jest w grupie najgorszych regionów. Wydano jedynie 33,8 mln zł, co stanowi niespełna 40 proc. wykonania zakładanej prognozy.
- Nie trafiają do mnie tłumaczenia marszałka Jabłońskiego, który na prawo i lewo opowiada, jak dobrze wydajemy pieniądze unijne - mówi radny sejmiku lubuskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kościk. - Wielokrotnie zwracaliśmy jako klub PiS uwagę, że nie jest z tym dobrze. Ale nikt nie chce nas słuchać. Ostatnio pan marszałek powiedział nawet, że nominacja pana Waldemara Sługockiego do ministerstwa jest nagrodą za dobre wyniki w wydawaniu pieniędzy unijnych. A tymczasem wydawanie pieniędzy idzie bardzo źle. Przypomnę tylko, że gdy marszałkiem był pan Szymański, a PiS był w koalicji wtedy wszystko szło dużo lepiej. Przygotowywaliśmy programy, podpisywaliśmy umowy. Szkoda, że wszystko stanęło w miejscu. Przez to, że słabo wydajemy pieniądze tracimy również sporo na różnicy kursowej euro do złotego. W ubiegłych latach mieliśmy z tego tytułu dodatkowe pieniądze. Teraz będą straty.
Do sprawy wydawania unijnych pieniędzy z LRPO przez zarząd woj.lubuskiego jeszcze wrócimy.


Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!