Sekcja literacka UTW w Świebodzinie organizuje wiele otwartych spotkań z publicznością oraz uczniami lokalnych szkół

W galerii Inspiracje ŚDK Sekcja Literacka UTW we współpracy z Biblioteką Publiczną zaprezentowała licznie zgromadzonym miłośnikom poezji swój kolejny program pod tytułem „Cztery pory roku - Wiosna”.

W programie wykorzystano głównie wiersze wielu znanych poetów, a także fragmenty prozy i utwory muzyczne, których tematem wiodącym była wiosna. Swoje własne wiersze przedstawiły też członkinie sekcji. Wiersze te obecnie można przeczytać na stronach internetowych ŚDK.

Zasadą przyjętą w sekcji literackiej jest zapraszanie do programów osób, które nie są jej członkami. Tym razem były to dzieci uczestniczące w zajęciach na Świetlicy Inicjatyw Twórczych przy ulicy Bramkowej w Świebodzinie. - Zaprezentowały one wiosenne wiersze z naszych lat szkolnych - informuje Walentyna Galimowska, liderka sekcji literackiej. - Nie zabrakło też utworów, które w swojej treści mówiły nie tylko o wiośnie, ale o dążeniu Polaków do niepodległości. Wyświetlony również został fragment filmu „Przedwiośnie”. Uważam, że z racji setnej rocznicy odzyskania niepodległości powinniśmy o tym przypominać, jak to jest ważne wydarzenie w historii naszego narodu.

Program rozpoczęła instruktorka ŚDK Kinga Wojdan, fragmentem z XI księgi „Pana Tadeusza”. Udała się próba wspólnego odśpiewania refrenu piosenki „Do lata piechotą będę szła...”, jako że kolejny program ma być o lecie.

ZOBACZ TAKŻE: Drastyczna przemiana Charlize Theron. Aktorka musiała przytyć ok. 20 kg do roli w filmie

Więcej wiadomości w tygodniku papierowym „Dzień za Dniem” lub na www.prasa24.pl. Aktualny numer w każdą środę.**Zajrzyj też na Facebooka Dzień za Dniem**

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane