Świebodzińscy policjanci doskonalą umiejętności strzeleckie

Świebodzińscy policjanci cyklicznie uczestniczą w szkoleniach. W ostatnich dniach, w świebodzińskiej komendzie, odbyły się szkolenia strzeleckie.

Policjanci podczas służby muszą być gotowi na wszystko. Właśnie dlatego podstawą są cykliczne szkolenia pozwalające utrzymać kondycję fizyczną, jak i te rozwijające inne umiejętności, w tym strzeleckie.
- Policjanci podczas swojej służby spotkać się mogą z wieloma różnymi sytuacjami, na które muszą być przygotowani. Dlatego też regularnie odbywają się ćwiczenia sprawdzające ich tężyznę fizyczną, jak i różnego rodzaju ćwiczenia - mówi sierż. sztab. Marcin Ruciński, oficer prasowy KPP Świebodzin. - Wśród takich są zajęcia z: techniki i taktyki interwencji, udzielania pierwszej pomocy, prowadzenia pojazdu czy też strzeleckie - wylicza.

W ostatnich dniach w Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie odbyły się ćwiczenia strzeleckie z broni długiej oraz gładkolufowej. W ich trakcie, funkcjonariusze posiadający uprawnienia instruktora strzelectwa, sprawdzają wiedzę policjantów dotyczącą przypadków użycia broni palnej, możliwości zastosowania, budowy, a także przeprowadzają szkolenia i egzaminy z samego strzelania.
- Bowiem utrzymywanie wysokiego poziomu wyszkolenia funkcjonariuszy jest podstawą ich skutecznego działania i naszego bezpieczeństwa - podkreśla funkcjonariusz.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:

Powiązane