Świebodzińscy policjanci pomogli malutkiemu chłopcu. Natychmiast przewieźli go do szpitala

Policjanci przerwali dojazd na interwencje, by móc pomóc rocznemu chłopcu, który uległ wypadkowi.
 KPP Świebodzin

Roztrzęsiona kobieta, trzymająca na rękach malutkie dziecko, które uległo wypadkowi podczas zabawy, poprosiła policjantów o pilną pomoc. Funkcjonariusze udający się na inną interwencję, pomogli kobiecie.
- Sierż. sztab. Aleksander Gajdka oraz sierż. Przemysław Rudziński zauważyli roztrzęsioną kobietę, która wybiegła z budynku na rękach trzymając małe dziecko - relacjonuje sierż. sztab. Marcin Ruciński, oficer prasowy KPP Świebodzin. - Na nóżce chłopczyka był przesiąknięty krwią prowizoryczny opatrunek.

Kobieta wyjaśniła, że dziecko uległo wypadkowi podczas zabawy. Policjanci natychmiastowo udzielili im pomocy i radiowozem przetransportowali oboje do szpitala w Świebodzinie.
- O powyższej sytuacji oraz o odstąpieniu od dojazdu do pierwotnej interwencji poinformowali oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, który do tamtego zdarzenia skierował inny patrol - dodaje sierż. sztab. Ruciński.

Dzięki reakcji policjantów małemu, rocznemu chłopcu szybko została udzielona pomoc medyczna. Obaj policjanci pracują w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Funkcjonariusze tego pionu posiadają przeszkolenie medyczne, w tym z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej małym dzieciom.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane