W powiecie świebodzińskim nie brakuje popularnych zakątków nad jeziorami. Coraz więcej osób w weekendy wypoczywa nad wodą, a o ich bezpieczeństwo - przez cały sezon wakacyjny - będą dbali policyjni wodniacy.

Kontrole patentów żeglarskich oraz stanu trzeźwości żeglarzy, wyposażenia ratowniczego na łodziach, czuwanie nad bezpieczeństwem w rejonie kąpielisk to tylko niektóre z zadań policyjnych wodniaków, czyli wyszkolonych w tym zakresie funkcjonariuszy, którzy ukończyli specjalistyczny kurs, podczas którego zdobyli uprawnienia stermotorzysty, doskonalili techniki pływackie oraz umiejętności ratowania tonących osób i udzielania pierwszej pomocy.

- Wraz z pojawieniem się letniej pogody, nad jeziorami rozpoczęły się przygotowania do sezonu i przyjazdu turystów. Również policjanci szykują się na zwiększony ruch w rejonach popularnych miejsc wypoczynku - informuje sierż. sztab. Marcin Ruciński, oficer prasowy KPP Świebodzin.

Do dyspozycji świebodzińskich policjantów są trzy łodzie. Najmniejsza „Stark Pro” jest jednostką do szybkiego przemieszczania się i w razie potrzeby użycia jej na akwenach, gdzie na stałe nie ma zwodowanej łodzi.

Druga pod względem wielkości jest łódź motorowa „Mariusz 400”, będąca na stałe zwodowana na jeziorze w miejscowości Łagów. Ostatnia, najnowsza i największa łódź motorowa zwodowana jest na jeziorze Niesłysz w miejscowości Niesulice.

- Jest to duża i nowoczesna jednostka, która pozwoli jeszcze bardziej profesjonalnie działać na tym dużym akwenie policjantom - zapewnia funkcjonariusz.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!