Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trzecia wystawa malarska Anny Jelak-Bogusz. Prace można oglądać w Muzeum Regionalnym w Świebodzinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Renata Zdanowicz
Biel i błękit - kolory, które najbardziej fascynują Annę Jelak-Bogusz, czemu daje wyraz w swoich pracach malarskich
Biel i błękit - kolory, które najbardziej fascynują Annę Jelak-Bogusz, czemu daje wyraz w swoich pracach malarskich Wiesław Zdanowicz
W piątek (11 maja) w Muzeum Regionalnym odbył się wernisaż wystawy prac Anny Jelak-Bogusz "Przełamując biel". Autorka, oprócz malarstwa, zajmuje się także poezją i ilustracją książkową.

Autorka wyraża się za pomocą działań rysunkowych i malarskich. Jej prace można było oglądać na wystawach „Na skrzydłach Pegaza” (2006), „Fantazją malowane” (2009), „Między niebem a ziemią” (2103), „Bezmiar” (2016) w Muzeum Regionalnym w Świebodzinie oraz na wystawach zbiorowych: „Zbiór” (2017), „Karłów” (2017) w Galerii PWW w Zielonej Górze.

Zajmuje się także poezją i ilustracją książkową. W 2010 r. wyszedł jej debiutancki tomik "Herbaciana róża", w 2018 ukazał się tomik poświęcony dzieciom - "Zegarowa kukułka wiersze dzieciom kuka".

Wystawę przygotowała wspólnie z córką - Kasią Bogusz, absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, która swoją pierwszą wystawę pokazała świebodzinianom w 2015 roku
Co fascynującego znajdziemy w pracach Anny Jelak-Bogusz

A. Jelak-Bogusz, zapraszając na swoją wystawę „Przełamując biel”, przypomniała, że jest to jej trzecia wystawa malarska a piąta w ogóle. - Wychodzę od bieli, od której nazwałam całą wystawę. Jest tu także błękit, który mnie bardzo fascynuje zawsze, zresztą jest to kolor, który widzimy po raz pierwszy jak przychodzimy na świat - tłumaczy autorka prac.

Dodała, że zaprasza do oglądania i do przeżywania, ale chce też zwrócić uwagę na pracę „Przy mikroskopie”. Jest to właściwie praca, na której opiera się cała ta wystawa. - Zobaczycie tam rzeczy dziwne, jakby nie z tego świata - zaznacza autorka. - Ale to trzeba samemu doświadczyć, przystanąć, spojrzeć, pomyśleć i przeżyć. Każdy sam zinterpretuje obrazy, zastanowi się. Właściwie po to jest sztuka, żeby o niej mówić jakkolwiek każdy ją rozumie - podsumowała Anna Jelak-Bogusz.

Więcej wiadomości w tygodniku papierowym „Dzień za Dniem” lub na www.prasa24.pl. Aktualny numer w każdą środę.**Zajrzyj też na Facebooka Dzień za Dniem**

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto