Dyrektor przedszkola nr 3, gospodarza konkursu, podziękowała za duży odzew ze strony placówek. Jednak to dzieciom należy się największe uznanie za piękne przedstawienie wspaniałych wierszy polskich poetów.

- Dzieci bardzo lubią występować przed publicznością, mają też i talenty - podkreśla Barbara Pilecka. Dodaje, że organizatorom konkursu przede wszystkim zależy na rozwijaniu tych talentów. Rolą nauczycieli jest pomagać dzieciom osiągać sukcesy, by się mogły odkrywać przed innymi. - Dla nich samo to, że są w innym przedszkolu, że są reprezentantami swoich przedszkoli, to jest miedzy innymi cel naszego konkursu - podkreśla dyrektorka.

Publiczne Przedszkole nr 3 w Świebodzinie przeprowadziło 24 kwietnia Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pn. Zwierzęta w świecie poezji, nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Świebodzin Dariusz Bekisz.

Do konkursu przystąpiło 9 placówek: PP nr 1, nr 3, nr 4, nr 5, nr 6, nr 7, Publiczne Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Gościkowie, Katolickie Przedszkole w Świebodzinie oraz z Niepubliczne Przedszkole „Bajkowe” w Świebodzinie. Łącznie jury w składzie: Kinga Wojdan z ŚDK i Ewa Kubik z Biblioteki Publicznej, wysłuchało 23 dzieci. Recytacjom przysłuchiwali się nauczyciele oraz rodzice małych artystów.

Komisja była pod wrażeniem recytacji maluchów. Mimo trudnego wyboru, w kategorii dzieci młodszych wyróżniona została Julia Cygańska z PP5 za recytację wiersza pt. Bosa osa Doroty Gellner. - Dziewczynka jest uzdolniona artystycznie - podkreśla jej nauczycielka Małgorzata Kusy. Dobrze wypadła w przedszkolnym konkursie piosenki oraz w eliminacjach konkursu recytatorskiego. Skąd wybór Bosej osy? - W zeszłym roku szkolnym w planie rocznym wybieraliśmy polskiego pisarza i nasz grupa wybrała twórczość Doroty Gellner, stąd prezentowany dzisiaj wierszyk był Julii znany wcześniej - dodaje nauczycielka.

W kat. dzieci starszych jury wyróżniło Izabelę Wolin z PP3 oraz Amelię Brzemińską z PP4. Upominek otrzymała także Rozalia Lutka z PP6, która wystąpiła poza konkursem.

Wyróżnione jak i nagrodzone dzieci otrzymały od organizatorów dyplomy i nagrody.
- Wszystkim uczestnikom gratuluję, przede wszystkim odwagi, żeby wyjść, powiedzieć, zaprezentować się. No i wspaniałej pamięci. Słuchałam uważnie i wszystkie dzieci bardzo ładnie powiedziały cały tekst - podkreśliła Barbara Pilecka.

ZOBACZ JAK RECYTUJE LAUREATKA KONKURSU JULIA CYGAŃSKA


Więcej wiadomości w tygodniku papierowym „Dzień za Dniem” lub na www.prasa24.pl. Aktualny numer w każdą środę. Zajrzyj też na Facebooka Dzień za Dniem


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!