W 16. kolejce II ligi piłki ręcznej świebodzinianki zdecydowanie pokonały UKS Pantery Dopiewo [GALERIA]

Wiesław Zdanowicz
Mecz piłki ręczznej w wielkopolskiej grupie II ligi kobiet: MUKS Lider Świebodzin kontra UKS Pantery Dopiewo - 16. kolejka rozgrywek Wiesław Zdanowicz
We wtorek, 2 kwietnia, w grupie wielkopolskiej II ligi piłki ręcznej kobiet świebodzinianki rozegrały przed własną publicznością mecz 16. kolejki z rywalkami z zespołu UKS-u Pantery Dopiewo. Zawody prowadzili sędziowie: Anna Gaweł i Łukasz Nowak (oboje z Zielonej Góry); przy stoliku: Magda Raniszewska i Anna Zdziennicka, obsługa medyczna: Urszula Grociak. Wynik końcowy spotkania: 33:24 (17:14), rzuty karne: 6(5):4(3)

MUKS Lider Świebodzin zagrał w składzie: 1. Ewelina Janecka, 2. Emilia Pyrtek, 3. Aneta Kobiela (3), 4. Amanda Jóźwiak, 6. Magdalena Sobczak (13), 8. Karolina Oźmińska, 10. Karolina Mrozowicz (7), 13. Paulina Pohrebny (4), 15. Katarzyna Sędziak, 16. Anna Staruszkiewicz (3), 17. Wiktoria Kowol (1), 18. Angelika Wieczorek (5), 20. Julia Szulc, 21. Martyna Krajewska. Trener: Jan Kaniecki, fizjoterapeuta: Marcin Błażków

UKS Pantery Dopiewo: 1. Klara Fliegner, 2. Martyna Rychlik (2), 3. Klaudia Wolniewicz (4), 4. Kamila Wiśniewska (2), 5. Martyna Kaczmarek (1), 6. Daria Kaczmarek (3), 11. Magdalena Dominiczak (1), 16. Natalia Gogulska, 19. Gabriela Kowalewska (2), 21. Joanna Korytowska (3), 23. Paulina Olenderek (1), 97. Małgorzata Hanyż (5). Trenerzy: Paweł Wolny, Grzegorz Klimczak, Paweł Korytowski

Pozostałe mecze 16. kolejki - weekend 30-31 marca:
Energa KPR Kobierzyce II vs KKS Polonia Kępno 43:23 (22:11); Politechnika Koszalin vs KS AZS AWF Handball 28 Wrocław 29:32 (13:17); MKS Victoria Świebodzice vs UKS Morski Sianów (mecz 5.04.); GMTS Sparta Gubin vs MKS Zagłębie II Lubin S.A (mecz 4.04.)

Trener Paweł Wolny (Pantery) w pomeczowym komentarzu powiedział: - Oczywiście, jesteśmy mało zadowoleni po tym meczu. Szczególnie początek drugiej połowy był dla nas fatalny. Gdy przez piętnaście minut nie zdobywa się bramki, to trudno mówić tutaj o podjęciu walki z drużyną ze Świebodzina. Przegrywamy ten fragment 8:0 i to jest decydujący moment tego meczu. Mój zespół miał dzisiaj jakąś niemoc...

Trener Jan Kaniecki (Lider): - Mecz ułożył nam się od początku. Nie ustrzegliśmy się problemów, ale dziewczyny jakoś się ustabilizowały i stale powiększały przewagę. W przerwie przeanalizowaliśmy błędy, jakie popełniliśmy w obronie i ataku i to od razu zaskutkowało większą przewagą w drugiej połowie. Cieszymy się ze zwycięstwa. Mamy kolejne trzy punkty i w tabeli utrzymujemy się na czwartym miejscu. Jesteśmy zadowoleni.