W 9. kolejce II ligi piłki ręcznej kobiet Lider Świebodzin wygrał na wyjeździe z MKS-em Victoria Świebodzice

Wiesław Zdanowicz
Zespół MUKS Lider Świebodzin
Zespół MUKS Lider Świebodzin Wiesław Zdanowicz
W niedzielę, 16 grudnia, MUKS Lider Świebodzin w grupie wielkopolskiej II ligi piłki ręcznej kobiet był podejmowany przez rywalki z MKS-u Victoria Świebodzice. Pojedynek ligowy prowadzili sędziowie: Adam Parkitny i Karol Zając. Wynik spotkania 26:29 (10:18).

W drużynie Liderek zagrały: Ewelina Janecka, Emilia Pyrtek, Magdalena Sobczak (12), Natalia Smagur, Karolina Mrozowicz (10), Paulina Pyś, Katarzyna Sędziak, Anna Staruszkiewicz (2), Wiktoria Kowol (2), Angelika Wieczorek (3), Julia Szulc. Trener: Jan Kaniecki

W pomeczowym komentarzu trener Jan Kaniecki powiedział nam: - Mecz od samego początku ułożył się po naszej myśli. Skuteczna gra w obronie i dobrze funkcjonująca bramka, to dało nam komfort gry. Skuteczne kontry zbudowały przewagę 8. bramek na drugą połowę. Początek drugiej polowy to zbyt nerwowa gra naszych zawodniczek i proste błędy w obronie - spowodowało to, że nasza przewaga zmalała do 5. bramek. Końcówka meczu to błędy w ataku i obronie i gospodynie odrobiły jeszcze dwie bramki. Pojechaliśmy w 9 zawodniczek, co miało duży wpływ na naszą grę w drugiej połowie.

Kolejka 9 - wyniki:
MKS Victoria Świebodzice vs MUKS Lider Świebodzin 26:29 (10:18); sędziowie: Adam Parkitny - Karol Zając), UKS Pantery Dopiewo vs KPR Kobierzyce II 33:32 (16:18), KS AZS AWF Handball 28 Wrocław vs KKS Polonia Kępno (brak wyniku), MKS Zagłębie II Lubin S.A vs Energa Politechnika Koszalin 42:43 (24:20), GMTS Sparta Gubin vs UKS Morski Sianów (brak wyniku)

1. KPR Kobierzyce II 9 24 295:249
2. Politechnika Koszalin 8 21 261:207
3. AZS AWF Wrocław 7 18 216:157
4. Pantery Dopiewo 9 15 232:231
5. Lider Świebodzin 9 12 253:235
6. Zagłębie II Lubin 9 9 281:267
7. Polonia Kępno 7 9 181:195
8. Victoria Świebodzice 9 9 246:271