W Lubuskiej Lidze Młodzików TS Zew I Świebodzin pewnie pokonał UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdanowicz
Mecz piłki ręcznej w Lubuskiej Lidze Młodzików - Zew I Świebodzin vs Nukjleon Kostrzyn nad Odrą Wiesław Zdanowicz
W niedzielę, 17 marca, w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie odbył się mecz piłki ręcznej w ramach rozgrywek Lubuskiej Ligi Młodzików. Spotkanie prowadzili sędziowie: Damian Nadstoga i Kamil Warelis (obaj z Zielonej Góry); przy stoliku: Mirosław Łyszczak i Marcin Marciniak, opieka medyczna: Karolina Oźmińska. TS Zew I Świebodzin podejmował przeciwników z UKS-u Nukleon Kostrzyn nad Odrą. Wygrali gospodarze 29:19 (16:7)

W komentarzu pomeczowym trener Igor Mrozowicz powiedział: - Jestem bardzo zadowolony, ponieważ był to pierwszy mecz w drugiej rundzie, w którym zagraliśmy to, co chciałem od początku rozgrywek. Na trzy kolejki przed końcem mamy siedem punktów przewagi nad drugim zespołem, czyli Nukleonem Kostrzyn. Idziemy w dobrym kierunku. Zostały trzy mecze do końca. Już dzisiaj zapraszam na 24 marca, tutaj do hali, na mecz ze Szczypiorniakiem Zielona Góra. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszej postawy chłopców, zarówno w obronie, jak i ataku. Nie mam do czego mieć pretensji.

Trener Nukleonu, Marek Zatylny, dodał: - No, cóż. Pierwsza połowa. Przespaliśmy ją totalnie, zagraliśmy słabo w obronie, właściwie nie zagraliśmy w ogóle w obronie, a przeciwnik grą obronną, bardzo agresywną, wymuszał na nas błędy. W drugiej połowie poprawiliśmy obronę, to my często zmuszaliśmy przeciwnika do błędów, i chociaż Świebodzin w całym meczu był drużyną lepszą, zdecydowanie wygrał, to w tej drugiej połowie postawiliśmy się i była ona nasza. Fajnie, że w trakcie meczu chłopcy wyciągają wnioski.

Zew I: 1. Michał Pilichowski, 4. Kacper Ogański (1), 5. Oskar Borowczak (9), 6. Paweł Augustynowicz (3), 7. Rafał Giedymin (1), 8. Karol Cukier, 10. Damian Gadomski, 11. Nikodem Czerwony, 14. Igor Miernik (7), 15. Kacper Dłużak (5), 16. Dawid Koprowski (3), 17. Wojciech Gaweł. Trenerzy: Daniel Wojciechowski, Igor Mrozowicz

Nukleon: 7. Adam Stopyra, 8. Kacper Pieprzka, 10. Remigiusz Marszałek,11. Szymon Grzelczak (4), 12. Jakub Kościelski (2), 13. Konrad Wróbel (10), 14. Maksymilian Głuszko, 15. Kuba Moczulski (2), 17. Paweł Krajnik (1), 18. Fabian Gera, 93. Damian Sienkiewicz. Trener: Marek Zatylny