W świebodzińskiej Klasie B Victoria Szczaniec wygrywa 2:0 derbowy mecz z jedenastką Zenitu Myszęcin

Wiesław Zdanowicz
Victoria Szczaniec i jej kibice dziękują sobie za ważne ligowe zwycięstwo
Victoria Szczaniec i jej kibice dziękują sobie za ważne ligowe zwycięstwo Wiesław Zdanowicz
W sobotę, 19 maja, na stadionie piłkarskim w Szczańcu miejscowa Victoria podejmowała w derbowym pojedynku, w ramach 22. kolejki rozgrywek o mistrzostwo świebodzińskiej B-klasy, jedenastkę zza miedzy - Zenit Myszęcin. Wygrali gospodarze 2:0. Bramki zdobyli: Robert Kubala, Daniel Łysiak (rzut karny).

TAK SZCZANIEC SIĘ CIESZY ZE SWOJEJ VICTORII

W pierwszej części spotkania Daniel Łysiak nie wykorzystał rzutu karnego przenosząc piłkę nad poprzeczką bramki strzeżonej przez bramkarza gości. Na szczęście, kilkanaście minut później zrehabilitował się skutecznie egzekwując kolejną "jedenastkę".

Trener Dawid Kurek po meczu powiedział nam: - Bardzo dobrze weszliśmy w ten mecz. Pierwsze piętnaście minut dobra gra, bramka dla nas, druga sytuacja, rzut karny, niestety, niewykorzystany. Po tym karnym troszeczkę daliśmy dojść do głosu gościom, no ale końcówka pierwszej połowy - znowu mocniej przydusiliśmy, niestety, bez efektów.

- Na drugą połowę wyszliśmy też dobrze. Pierwsze dziesięć, piętnaście minut dominowaliśmy, po czym gra zrobiła się wyrównana. Przeciwnicy z przodu grali bez animuszu, za dużo nie pozwoliliśmy. Kilka naszych sytuacji, znowu rzut karny, 2:0, i dowozimy ich spokojnie.

Wyniki 22. kolejki B-klasy: Medyk II Cibórz - Lubusze Rusinów 1:9, Victoria Szczaniec - Zenit Myszęcin 2:0; niedziela: Brunatni Sieniawa - KS Radoszyn 2:1, Chrobry Brójce - Delta Smardzewo 12:0, Radość Staropole - Obra Trzciel 2:3, Sokół Rozłogi - Meteor Jordanowo 2:5.Pauza: Odra Glińsk.

13. Sokół Rozłogi 20 4 28:86

B-klasa. Kolejka 23 - sobota 26 maja: Zenit Myszęcin - Sokół Rozłogi (17.00); niedziela: Delta Smardzewo - Brunatni Sieniawa, Meteor Jordanowo - Radość Staropole, Obra Trzciel - Odra Glińsk (wszystkie mecze o 16.00), KS Radoszyn - Medyk II Cibórz (17.00), Victoria Szczaniec udaje się do Świebodzina, by rozegrać o godzinie 17.00 mecz z Lubuszami Rusinów. Pauza: Chrobry Brójce

Więcej wiadomości w tygodniku papierowym „Dzień za Dniem” lub na www.prasa24.pl. Aktualny numer w każdą środę.**Zajrzyj też na Facebooka Dzień za Dniem**

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani