We wtorek, 15 maja, odbył się Wielki Test o Zbąszynku. Konkurs zorganizowano w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Do testu przystąpiło 10 drużyn: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Zbąszynka, Dzienny Dom Senior-Wigor, Niepubliczne Przedszkole Pod Muchomorkiem, Ośrodek Pomocy Społecznej, Szkoła Podstawowa Pomnik Rodła w Dąbrówce Wlkp. wraz z Przedszkolem w Dąbrówce Wlkp., Szkoła Podstawowa im. II Armii Wojska Polskiego w Zbąszynku, Szkoła Podstawowa im. Marcina Rożka w Zbąszynku, Urząd Miejski oraz Zbąszynecki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Drużyny zmierzyły się z pytaniami o historię Zbąszynka.

W rundzie pierwszej drużyny odpowiadały na pytania otwarte. W rundzie drugiej na ekranie wyświetlane były zdjęcia, które należało opisać, natomiast w rundzie trzeciej padły pytania z możliwością wyboru poprawnej odpowiedzi.

Do wielkiego finału weszła drużyna z SP Dąbrówka Wlkp. (9pkt.) O drugie miejsce w finale walczyły drużyny: CKZiU, DD Senior – Wigor, OPS Zbąszynek, SP Kosieczyn, Urząd Miejski i ZUTW Zbąszynek. W dogrywce OPS Zbąszynek udzieliła najwięcej poprawnych odpowiedzi.

W wielkim finale uczestnicy odpowiadali na 10 pytań. Po dwóch porażkach SP Dąbrówka Wlkp., zwycięzcą I Wielkiego Testu o Zbąszynku została drużyna z Ośrodka Pomocy Społecznej. Drugie miejsce zajęła SP Dąbrówka Wlkp., a trzecie SP Kosieczyn.

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!