(© KPP Świebodzin)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Choć wczorajszy wypadek na autostradzie A2, niedaleko węzła Jordanowo, został zakwalifikowany przez policję jako kolizja, to jednego z kierowców nie ominą surowe konsekwencje.

Przypomnijmy, że wczoraj (15 maja) około godziny 18.30 na autostradzie A2 (71 km, 2 km za węzłem Jordanowo) doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem. Na szczęście wszyscy opuścili pojazdy o własnych siłach. Pas ruchu w kierunku Poznania był przez jakiś czas zablokowany.

Wczorajsze zdarzenie na autostradzie A2 zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa (a nie wypadek), ponieważ żaden z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń.

Co było przyczyną zderzenia się dwóch pojazdów? – Prawdopodobnie nieprawidłowy manewr zmiany pasa ruchu przez kierowcę pojazdu osobowego marki Hyundai – mówi sierż. sztab. Marcin Ruciński, oficer prasowy KPP Świebodzin.

Kierowca - chcąc wyprzedzić samochód ciężarowy - zjechał na pas szybkiego ruchu, jednak nie upewnił się, czy może wykonać manewr i zajechał drogę kierowcy busa poruszającego się po pasie szybkiego ruchu.

Ale na tym nie koniec! Jak wyjaśnia sierż. sztab. M. Ruciński, pomimo że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wykroczenie, a nie przestępstwo drogowe, to kierowca osobówki odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu, gdyż miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz może mu grozić wydłużenie zakazu oraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!