Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Za tydzień wznowienie połączenia lotniczego Babimost - Warszawa

Daniel Sawicki
archiwum Polskapresse
Za tydzień (20 czerwca br.) zostaną wznowione loty z Portu Lotniczego Zielona Góra w Babimoście. Połączenie z Warszawą będzie obsługiwała firma SprintAir SA. - poinformowała rzecznik zarządu województwa lubuskiego Mirosława Dulat.

Linię będzie obsługiwał 33-miejscowy samolot. Czas podróży to około jedna godzina.

W dni powszednie samolot będzie wylatywał do Warszawy o godz. 7.30, a ze stolicy do Babimostu startował o godzinie 17.30. W niedzielę przewidziano jedynie wieczorny lot z Warszawy do Babimostu.

Jak powiedziała Dulat, obecnie trwa ustalanie ceny za bilet, która niebawem zostanie podana stornie internetowej woj. lubuskiego.

Pierwotnie w budżecie województwa na obsługę połączenia lotniczego zapisano ok. 1,5 mln zł. 25 maja 2011 r. odbyło się otwarcie ofert w ramach przetargu, który miał wyłonić przewoźnika. Ofertę złożyła jedynie firma SprintAir SA. Zaoferowana przez nią cena była jednak wyższa niż kwota przewidziana na ten cel.

Na ostatniej sesji sejmiku radni podjęli decyzję o zmianie uchwały budżetowej województwa na rok 2011, zwiększając kwotę na wykupienie pakietu miejsc na loty z Portu Lotniczego Zielona Góra - Babimost do Warszawy i z powrotem oraz promocję województwa lubuskiego do prawie 3,7 mln zł.

Czytaj też: Prezydent Janusz Kubicki chce stworzenia Zielonogórskiego Obszaru Metropolitarnego

"Funkcjonowanie lotniska jest konieczne, ułatwiania kontakty biznesowe i stanowi istotny atut regionu. Port lotniczy nie tylko służy mieszkańcom województwa, ale też pomaga przyciągać inwestorów i ułatwia funkcjonowanie firm, które mają w Lubuskiem swoją siedzibę" - powiedziała PAP Dulat.

Władze samorządowe regionu zamierzają nadal inwestować w lotnisko w Babimoście. Do Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wpisany został projekt "Rozbudowa i modernizacja Regionalnego Portu Lotniczego Zielona Góra w Babimoście wraz z infrastrukturą lotniskową".

Pierwszym etapem projektu będzie zakup i budowa instalacji ILS. Zadanie wykona Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

System nawigacji ILS jest warunkiem koniecznym dla touroperatorów, którzy mogliby realizować połączenia charterowe, a także podniesie poziom bezpieczeństwa wszystkich operacji lotniczych.

Połączenie Babimost - Warszawa zostało zawieszone 18 stycznia br., po wygaśnięciu umowy z poprzednim przewoźnikiem. Nowego wyłoniono po trzech przetargach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubuskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto