"Zachowanie ludzi na basenie czy na saunie jest skandaliczne"- pisze nasz Czytelnik [LIST]

- To skandal, co wyprawiają ludzie na basenie czy w saunie. Trzeba ich uczyć zasad higieny – napisał do nas Czytelnik, Paweł. – Może byście poruszyli ten problem? Niech się też ludzie wypowiedzą - dodaje.
"Zachowanie ludzi na basenie czy na saunie jest skandaliczne"- pisze nasz Czytelnik [LIST]
 pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

Pan Paweł pisze, że dba o swoją kondycję. Stąd regularnie chodzi do siłowni, na basen i do sauny.

"– Od dłuższego czasu obserwuję, że większość osób przychodzi na pływalnię już w strojach kąpielowych. Po co więc są przebieralnie? Jak ludzie ubiorą obcisłe stroje w domu, to zanim dotrą na basen, są już one przepocone, o moczu nie wspominając. Widzę, że prysznic przed wejściem na pływalnie też często jest pomijany albo przypomina to raczej pochlapanie się niż dokładną kąpiel. Chodzi tylko o to, żeby było widać parę kropel na ciele… Zachowanie zasad higieny jest w interesie nas wszystkich. Tymczasem ludzie są zadowoleni, że oszukują i mają gdzieś regulamin, obowiązujący na basenie.
Tyle razy też przypominano, że trzeba się kąpać pod prysznicem nago. Dokładnie mydłem. Chodzi o to, żeby porządnie wyczyścić miejsca intymne. A ludzie się pluskają jak dezodorantem. Inspektor sanitarny tak bez powodu by sobie tego nie wymyślił. Ludzie, czego się tu wstydzić? Każdy ma to samo. Najważniejsze jest zdrowie. A wiele osób tego nie rozumie. Potem wszyscy narzekają, że załapią jakieś choroby skóry albo jeszcze gorsze. A sikaniu w wodzie pisać nie będą, ale to też duży problem.
Podobnie bywa w saunie. Nie wiem, po co niektórzy tam chodzą, skoro nie chcą się dostosować do zasad. Przecież nikt nikogo nie zmusza. Po pierwsze w saunie mamy tylko ręcznik. Tekstylia wywołują nieodpowiednie reakcje. To niehigieniczne. Po drugie ręcznik układamy pod całe ciało. Tymczasem niektórym pot kapie na deski. Po trzecie po wyjściu z sauny należy wziąć prysznic, a niektórzy patrzą tylko, by oszukać obsługę i od razu wskoczyć do basenu. Jacy są wtedy z siebie zadowoleni. O tym, co niektórzy zostawiają w szafkach w szatni, też można by napisać wiele. Ludzie, zastanówcie się nad tym, co robicie! Stosujcie się do regulaminów, wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, po prostu na zdrowy rozsądek każdemu powinno zależeć, by w takich miejscach czuć się bezpiecznie. "

A wy, co sądzicie na ten temat? Czy pan Paweł ma rację? Czekamy na Wasze komentarze.

  • list czytelnika
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

13.05.2018, 00:46

Niestety ale musze się zgodzic! Jako pracownik basenu przeszło 8 lat obserwuje takie zachowania. Wstyd przyznać ale jestesmy brudasami! Ludzi nie rozumieją ze że czystość wody zależy od ich higieny. Zmian obuwia na klapki basenowe to podstawa! Nie jakieś tam kroksy z podwórka, w których godzinę wcześniej kosilem trawnik albo "panie" w kościółkowych sandalkach! Walka z wiatrakami.

13.05.2018, 00:41

Niestety

12.05.2018, 18:33

Ludzie, nauczcie się prawidłowego saunowania! Z sauny parowej korzysta się nago! Z suchej nago lub można się przykryć ręcznikiem. Jak ktoś się wstydzi (nie wiem czego)to są inne rozrywki.

06.05.2018, 14:22

Polak prowokuje, i nickiem i treścią
Ot tak po prostu

05.05.2018, 14:40

Gdzie jest szatnia rodzinna na termach maltańskich?

05.05.2018, 01:31

nie zawsze

04.05.2018, 22:14

Mamuśki w akcji.. chociaż by przyszły z facetem, to synuś z mamusią ( obok jest szatnia ' rodzinna' ale po Co .. I autentyk : po przebraniu synek jeszcze za radą mamusi zrobił 'siusiu' pod prysznicem. To wychowanie . PS polcy w sauny tylko w lajkrze.

04.05.2018, 09:59

Ja widzę problem innego rodzaju. Wchodzi tata z 3-4 letnią córka do męskiej szatni i pod prysznic.W pewnym sensie to rozumiem , bo nie wejdzie do damskiej.Ja na waleta ,trochę łyso bo mała mi się przygląda.To samo pod prysznicem. Wiem że to jego problem nie mój ale.....

04.05.2018, 04:06

Chodzę na basen od lat , myję się dokładnie w damskiej szatni , wchodzę w klapkach.Na Maniakiem poza brakiem higieny ludzi przeszkadza mi jeszcze coś - dużo osób przychodzi tam towarzysko i w saunie jestem zmuszona słuchać niestworzonych historii z ich przeżyć w sanatoriach , czasem nie wiadomo gdzie oczy i uszy wsadzić. A czasem lecą wulgaryzmy rodem prosto z budowy.... a przecież przychodzimy się tam relaksować.Niestety , nie stać mnie na własną saunę , więc muszę to znosić. AZwracanie uwagi nie pomaga , uważają mnie za dziwaczkę. Czasem po prostu wychodzę.

03.05.2018, 17:48

W niektórych kwestiach autor ma sporo racji ale jeśli chodzi o prysznic po wyjściu z basenu to nigdy nie wzięłabym go nago pomimo, że jak autor twierdzi wszyscy mamy to samo. To już lekka przesada. Nigdy nie można być pewnym jaki człowiek obok nas brałby prysznic i czy nam czegoś nie zrobi. Jeśli autor chce to niech sam się nago kąpie i da spokój innym.

03.05.2018, 17:39

Ja biorę prysznic w domu. Zakładam kostium i jadę samochodem 10 minut na basen nie zdążę się zabrudzić. Potem rzeczywiście skrapiam się tylko wodą. może inni też tak robią więc nie mieszajcie na nich psów. Pozdrawiam wszystkich czysciochów

03.05.2018, 15:49

no z tą wsią to chyba bez sensu zawadziłeś
raczej nie jesteś wychowany

03.05.2018, 10:53

słownik kretynie , słownik tumanie , słownik debilu

02.05.2018, 21:10

To co opisał autor to prawda. Ludzie są jacyś ułomni. Wg. mnie przy wejściu na hale basenową powinien stać pracownik i sprawdzać czy delikwent się umył. Niestety tylko takie postępowanie może wymusić porządne mycie. O brudzie na dnie basenu nie wspomnę. Zgłaszałem temat już do pracowników fali i do sanepidu ale poprawy brak.

02.05.2018, 20:57

Na basen chodziłem kilka lat.
Ludzie przed wejściem na basen tylko się spłukiwali wodą natomiast po godzinie myli się zawzięcie jakby pływali w bajorze. Bardziej przeszkadzał im chlor niż brud po całym dniu chodzenia i załatwiania. Na 20 osób wchodzących na basen tylko 4 myło się mydłem i myło włosy reszta polewała się i wchodziła na basen /u kobiet nie widziałem ale chyba podobnie/

02.05.2018, 20:41

Jak takie brudasy moga ze sobą współżyć ?!!!

02.05.2018, 20:29

autor ma rację

02.05.2018, 18:09

Mam nadzieję, że polak sobie żartuje, bo jeśli nie, to syfiarzem jest i chamem

02.05.2018, 16:19

Po co mam się myć, przecież w basenie sie umyje. co kogo to obchodzi? Poza tym jesteś zboczeńcem skoro chcesz w sałnie chodzić na golasa i pod prysnicem.