Zakończyła się VIII edycja Turnieju Czterech Wspinalni. Gospodarzem ostatniego etapu był Pleszew, a najlepsi okazali się strażacy z Kalisza

Damian Cieślak
Jednostka PSP Pleszew była gospodarzem ostatniego etapu VIII edycji Turnieju Czterech Wspinalni. W zawodach, oprócz gospodarzy, wzięły udział drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Krotoszyna oraz poznańskiej Komendy Miejskiej PSP.

Podczas czwartego etapu zawodów najlepsi okazali się zawodnicy reprezentujący Komendę Miejską PSP z Kalisza, którzy uzyskali łączny czas 108,95 s. Na drugim miejscu podium z czasem 114,17 s. stanęła drużyna z Pleszewa. Trzecie miejsce przypadło zawodnikom z Ostrowa Wielkopolskiego, a kolejne zajęły drużyny z Krotoszyna i Poznania.

W Pleszewie podsumowano także klasyfikacje indywidualną i drużynową całego Turnieju. Najlepszym zawodnikiem w okazał się Krzysztof Gajewski. Na podium stanęli również Daniel Więckowski i Andrzej Bartoszewski. Drużynowo w klasyfikacji generalnej całego turnieju pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja z KM PSP w Kaliszu (425,28 s). Tuż za nimi uplasowali się zawodnicy z KP PSP w Pleszewie (499,71 s.) i KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim (520,62 s.).

Podczas tegorocznej edycji Turnieju Czterech Wspinalni drużyny rywalizowały również w konkurencji pożarnicze ćwiczenie bojowe, które przeprowadzono na Stadionie Miejskim w Pleszewie. Tutaj najlepsi okazali się strażacy z Kalisza, którzy wyprzedzili jednostkę z Krotoszyna. Podium uzupełnili gospodarze.