Zew I Świebodzin kontra Zew II Świebodzin w derbach Lubuskiej Ligi Młodzików 27:14 (10:10) [ZDJĘCIA]

Renata Zdanowicz
Mecz piłki ręcznej w Lubuskiej Lidze Młodzików: Zew I konta Zew II Świebodzin
Mecz piłki ręcznej w Lubuskiej Lidze Młodzików: Zew I konta Zew II Świebodzin Wiesław Zdanowicz
W sobotę, 16 lutego, w miejskiej hali sportowej drużyna młodzików ZEW-u I Świebodzin podejmowała młodszych o rok kolegów z ZEW-u II Świebodzin. Zawody prowadzili sędziowie: Sławomir Dobek i Remigiusz Cieślak; przy stoliku: Mirosław Łyszczak i Mateusz Kawa, ratownik medyczny: Karolina Oźmińska. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem podopiecznych trenerów Igora Mrozowicza i Daniela Wojciechowskiego.

W pomeczowym komentarzu trener Jędrzej Oźmiński (Zew II) powiedział: - Pierwsza połowa piątka z plusem. Nie spodziewaliśmy się tak dobrego rezultatu. Sądziliśmy, że przeciwnik postawi lepsze warunki. No, niestety, po - moim zdaniem - bardzo dyskusyjnej decyzji (czerwona kartka dla Sz. Chroniaka - dop. aut.) zostaliśmy osłabieni, gra nam się posypała, morale upadło, no, i druga połowa nie mogła wyglądać inaczej. Wielkie brawa za pierwszą połowę, z drugiej wyciągamy wnioski...

- Bardzo fajne spotkanie - pochwalił trener Igor Mrozowicz uczestników derby. - Drużyna młodszego rocznika w pierwszej połowie pokazała, że potrafi grać w piłkę ręczną. W drugiej połowie weszliśmy w swój własny rytm. Gratuluję przeciwnikowi dobrego meczu. Dziękuję kibicom, że przyszli na nasz mecz. I mam nadzieję, że rocznik młodszy jeszcze zabierze punkty innym drużynom z tabeli i ułatwi nam życie w dalszych rozgrywkach.

W drużynie gospodarzy zagrali: Michał Pilichowski, Kamil Rogowski, Jakub Lemieszko (1), Kacper Ogański, Oskar Borowczak (7), Paweł Augustynowicz (10), Rafał Giedymin (1), Karol Cukier (1), Kacper Sawicki, Nikodem Czerwony (1), Igor Miernik (6), Kacper Dłużak (3), Dawid Koprowski (2), Igor Miernik (3), Damian Gadomski; trener: Igor Mrozowicz i Daniel Wojciechowski

Zew II Świebodzin zagrał w składzie: Szymon Chroniak (6), Michał Ciechanowicz (1), Jan Gancewski, Michał Grykiel, Kacper Guźniaczak, Kacper Lech (4), Jakub Leśniewski (1), Damian Meszka (2), Patryk Paterczyk, Mikołaj Pielichowski, Maksym Popielecki, Stanisław Talar; trener: Jędrzej Oźmiński, fizjoterapeuta: Justyna Lech