Wybierz region

Wybierz miasto

  Europejskie Dni Dziedzictwa - Muzeum Regionalne

  Muzeum Regionalne w Świebodzinie
  Świebodzin, ul. pl. Jana Pawła II/1, +48 68 475 08 38

  Czwartek, 15 września

  • Wstęp wolny

  Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

  Muzeum Regionalne w Świebodzinie w dniu 15 września 2016 roku zaprasza do wspólnego świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa.

  W programie obchodów przewidziano:
  Prelekcję – wspomnienie Zdzisława Linkowskiego na temat początków tworzenia Muzeum Regionalnego w Świebodzinie w związku z 45 rocznicą powstania tej placówki.

  Prezentację makiety arcydzieła sztuki gotyckiej – kościoła św. Michała w Świebodzinie i spotkanie z autorem Arturem Joczem.

  Pokaz multimedialny „Muzeum Utracone” pod patronatem MKiDN, prezentujący dzieła sztuki, które Polska straciła w wyniku II wojny światowej oraz po wielu latach odzyskała.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ