Wybierz region

Wybierz miasto

  Zły Mikołaj

  Świebodziński Dom Kultury
  Świebodzin, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego/39/41, +48 68 475 08 08

  20:00 Czwartek, 29 grudnia

  • Brak informacji o cenie

  Willie T. Stokes co roku pracuje jako Święty Mikołaj w domu towarowym, jednak wcale nie jest dobry w tej pracy: pije, klnie i obrzuca wyzwiskami dzieci, które siadają na jego kolanach. Co gorsza wspólnie z filigranowym kumplem Marcusem okradają w Wigilię z pieniędzy sejfy sklepów, w których zarabiają jako Mikołaj i jego elf. Na co dzień Marcus mieszką z niezbyt sympatyczną żoną Lois, a Willie spędza czas w Miami, wydając wszystkie pieniądze na alkohol. Życie Williego zaczyna się jednak zmieniać, kiedy poznaje małego Thurmana Mermana, który mieszka sam ze zgrzybiałą babką (matka nie żyje, ojciec jest w więzieniu) i wręcz desperacko wierzy w Świętego Mikołaja. Willie zamieszkuje wkrótce u tych dwojga, przy czym okrada i tam domowy sejf oraz przywłaszcza sobie BMW ojca chłopca. Pije za te pieniądze, uprawia w przebieralni sklepowej seks z klientką. Poza tym bohaterami są przebiegły detektyw sklepowy Gin, który dowiedział się o planowanym rabunku, gdy zorientował się, że przyjaciele od siedmiu lat w każdy wigilijny wieczór dokonują kradzieży, i szantażuje Williego domagając się połowy przyszłego łupu, a także atrakcyjna Sue, zakochana w Williem-Mikołaju.

  Thurman uczy Williego stopniowo prawdziwego sensu świąt Bożego Narodzenia, podczas gdy Willie wpaja mu to, że człowiek musi przebijać się przez życie. Marcus patrzy z rosnącym zaniepokojeniem na degrengoladę wspólnika, np. niszczenie wyposażenia sklepowego, co budzi podejrzenia. Willie pomaga chłopcu pozbyć się terroryzujących go nastolatków.

  Marcus i Lois zabijają Gina, a w Wigilię po napadzie zamierzają także zlikwidować Williego, jednak akurat pojawia się policja. Willie ucieka do domu Thurmana. Przed domem zostaje postrzelony ośmiokrotnie z prezentem, skradzionym słoniem, w ręku i aresztowany przez policję. Prezent trafia jednak do Thurmana.

  Willie unika więzienia, ponieważ planując wcześniej popełnić samobójstwo poprzez Thurmana przekazał policji list, który spowodował jej pojawienie się na miejscu kradzieży. Marcus i Lois odbywają wyroki. Willie, Sue i Thurm

  Czas trwania:
  91
  Gatunek:
  komedia
  Reżyseria:
  Terry Zwigoff
  Scenariusz:
  Glenn Ficarra, John Requa
  Obsada:
  Bernie Mac, Billy Bob Thornton, Cloris Leachman, Tony Cox, Lauren Graham
  Muzyka:
  David Kitay
  Kraj produkcji:
  USA
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ