Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

500 + w Świebodzinie

2016-04-01 15:29:09

Dzisiaj wystartował program „Rodzina 500 +”. Zgodnie z założeniami każdego miesiąca rodzinie przysługuje 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Wsparcie dla pierwszego, bądź jedynego dziecka przysługuje pod warunkiem, że dochód nie przekracza 800 zł na osobę, a 1.200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego. Od dziś można składać wnioski. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w świebodzińskim OPS.
Ośrodek Pomocy Społecznej otwarty jest od godziny 7.20. Pierwsze osoby dotarły już przed godziną 7.00. Nie było ich dużo. Przed godziną 8.00 stworzyła się dziesięcioosobowa kolejka. Jak podkreślali sami zainteresowani, składanie wniosków przebiega bardzo sprawnie. Anna i Paulina Sójka wniosek złożyły przy okazji. Nie zrywały się na nogi wcześnie rano, by zabukować miejsce w kolejce. – Myślałyśmy, że będzie trochę więcej osób. Wszystko załatwiłyśmy bardzo szybko – wyjaśniły i dodały, że samo wypełnienie wniosku nie było problematyczne.
Podobnego zdania była Wanda Chałustowska z Chociul, mama dwójki dzieci. – W OPS byłam przed 8.00, nie było dużo osób. Kilka pań przyjmuje wnioski, OPS przygotował się bardzo dobrze. Wiem, że miałam więcej czasu na złożenie wniosku, ale nastawiłam się na 1 kwietnia – podkreśliła. – Bardzo sprawnie, oceniam pozytywnie. Oby tak samo sprawnie było z wypłacaniem pieniędzy – żartowała Barbara Witczak ze Świebodzina.
O ekspresowym tempie, przyjmowaniu wniosków bez zbędnej zwłoki mówiły też Magdalena Pilarska i Elżbieta Obuchowska. – Trwało to może 10 min, naprawdę bardzo szybko – skomentowały. Sama promocja programu 500 + i informacje z nim związane były dobrze oceniane przez osoby, które dziś spotkaliśmy w OPS. – Program był rozreklamowany bardzo dobrze, otrzymałam pakiet interesujących mnie informacji – powiedziała Ania Tymczyszyn ze Świebodzina.
Przyjmowanie wniosków koordynowała dyrektor świebodzińskiego OPS, Mirosława Węgieł. Gdy w korytarzu gromadziło się więcej zainteresowanych, od razu kierowała kolejnych pracowników do przyjmowania wniosków. – Wnioski przyjmuje 7 osób. Mam nadzieję, że tak sprawnie będziemy działać przez cały dzień – dodała.

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj