Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Budżet Obywatelski: oddano ponad 18 tysięcy głosów

2016-11-17 07:27:33

W ramach Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 51 wniosków, czego 45 propozycji zadań zostało zweryfikowanych pozytywnie przez komisję. 16 propozycji dotyczy zadań, tzw. małych.

Zliczono już głosy oddane w poszczególnych punktach głosowania. Łącznie ujęto z urn ponad 18.600 kart do głosowania. Ponad 11 tysięcy głosów oddano na zadania duże, a blisko 7 tys. na zadania małe. Aż 600 głosów było nieważnych.

Obecnie trwa liczenie głosów oddanych na poszczególne projekty. Ostateczne wyniki i lista rekomendowanych zadań zostaną opublikowane do końca listopada.

Wśród propozycji zadań dużych znalazły się m. in. budowa miasteczka ruchu drogowego, modernizacje ulic, projekty promocyjno-turystyczne, rekreacyjne jak park linowy czy strzelnica łucznicza. I tym razem wiele projektów, dotyczących placówek oświatowych, ale nie brakuje też inwestycji zgłoszonych przez mieszkańców sołectw, np. miejsce piknikowe w Rosinie, modernizacja świetlicy wiejskiej w Rzeczycy, wiata rekreacyjna w Ługowie, siłownia zewnętrzna w Rakowie. Wiele inwestycji doprowadzić mam do poprawy estetyki miasta. Można tu wymieniać chociażby mural na ścianie przyległej do Urzędu Miejskiego czy modernizacja części budynku biblioteki.

Wśród 16 zadań małych również znalazły się zróżnicowane propozycje. Montaż lunet obserwacyjnych na wieży ratusza, doposażenie placu zabaw, częściowy remont świetlicy wiejskiej. Zgłoszono również zakup instrumentów dla Świebodzińskiej Orkiestry Dętej.

Na które propozycje mieszkańcy głosowali najchętniej? Wyniki za kilkanaście dni!

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj