Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Dożynki gminne odbędą się w Rosinie!

2016-07-19 08:56:56

Znany jest już termin dożynek gminnych. Odbędą się w pierwszą sobotę września. Będzie wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców.
Tegoroczne święto plonów gminy Świebodzin odbędzie się na boisku sportowym w Rosinie. Już wiadomo, że nie zabraknie konkursów dla mieszkańców terenów wiejskich.
Tradycyjnie podczas dożynek odbędzie się konkurs kulinarny „Prezentacja jednego talerza”, gdzie uczestniczki Kół Gospodyń Wiejskich, zaprezentują najlepsze dania włassnej roboty. Nie obędzie się bez konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. - Nie ma to być jednak rywalizacja, a integracja, dlatego wszyscy będą wyróżnieni. Laureaci zaprezentują swój wieniec podczas dożynek powiatowych - zdradza Stanisław Mosiejko, dyrektor Świebodzińskiego Domu Kultury. Jak zaznacza, utrzymana zostanie frmuła pikniku i wesołej imprezy.
Podczas dożynek z pewnością zaprezentuje się Świebodzińska Orkiestra Dęta. Nie zabraknie też zespołów grających muzykę popularną. Gwiazdą wieczoru prawdopodobnie będzie Felicjan Andrzejczak. Przez całą imprezę uczestnicy będą mieli możliwość skosztowania pysznych dań przygotowanych przez Koła Gospodyń. Na organizację dożynek zabezpieczono około 20 tysięcy złotych.

Fot. Archiwum prywatne/ W ubiegłym roku w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wygrały Wolimirzyce.

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj