Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Dożynki gminne? Sprawdź, jakie atrakcje czekają na uczestników!

2016-08-25 07:34:52

Sobota, 3 września, boisko sportowe w Rosinie. To właśnie tam odbędzie się tegoroczne gminne święto plonów.

Dożynki rozpoczną się polową mszą świętą na placu obok świetlicy wiejskiej. Po niej przez wieś przejdzie korowód dożynkowy i odbędą się uroczystości obrzędowe. Zabawę otworzy koncert Świebodzińskiej Orkiestry Dętej. Na godzinę 17.15 zaplanowano finał XXII edycji konkursu burmistrza na „Najpiękniejszą Zagrodę Wiejską Gminy Świebodzin”. Następnie rozstrzygnięte zostaną konkursy na „Najciekawszy wieniec dożynkowy” oraz „Prezentację Jednego Talerza”, czyli konkursu kulinarnego w wykonaniu uczestniczek Kół Gospodyń Wiejskich. – Nie ma to być jednak rywalizacja a integracja, dlatego wszyscy będą wyróżnieni. Laureaci zaprezentują swój wieniec podczas dożynek powiatowych – mówi Stanisław Mosiejko, dyrektor Świebodzińskiego Domu Kultury.

Dożynki odbędą się w formule pikniku i wesołej imprezy. O dobry humor zajmą się zespoły muzyczne „Lili” oraz „Extra Mocni”. Gwiazdą wieczoru będzie Felicjan Andrzejczak. O zabawę taneczną do białego rana zatroszczy się zespół „Axel”.
Na organizację dożynek zabezpieczono około 20 tysięcy złotych.

Fot. Archiwum prywatne

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj