Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Dożynki w wykonaniu mieszkańców Jordanowa i Gościkowa

2016-08-23 18:17:06

Tegoroczne święto plonów odbyło się w sobotę, 20 sierpnia. Sobota była czasem zabawy, w niedzielę odbyła się przepiękna msza dożynkowa.
Jak zawsze nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych: malowania buziek, przejażdżek wozem strażackim i smakołyków. Dla starszych osób przygotowano potańcówkę do białego rana. Mieszkańcy bawili się na wolnym powietrzu mimo silnych opadów deszczu, które w nocy przeszły niespodziewanie nad wsiami.
Na czas dożynek Jordanowo ozdobiły kukły wykonane ze słomy. Zachwycały nie tylko mieszkańców, ale i przejezdnych. – Wieś była pięknie udekorowana. Bardzo nas chwalono – mówi sołtys, Zdzisław Misiak.
Kobiety z obu wsi przygotowały tradycyjnie wyplatane dożynkowe wieńce. Podsumowaniem święta plonów była niedzielna msza święta.

Fot. Archiwum prywatne

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj