Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

II edycja Maluchowej Majówki w Łagowie

2016-04-01 15:25:46

W ubiegłym roku na terenie Gminy Łagów zorganizowano pierwszy Zlot Fiata 126 p. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów, dlatego organizatorzy postanowili zorganizować drugą edycję „Maluchowej Majówki”. Odbędzie się w poniedziałek, 2 maja.
Pomysł zrodził się spontanicznie. Bardzo szybko plany przekształcono w czyny. – Jeździmy na zloty po całej Polsce, w pewnym momencie pomyśleliśmy, że Łagów jest idealnym miejscem do takiego spotkania. Wszelkie obawy rozwiało spotkanie z wójtem, który pozytywnie odniósł się do naszego pomysłu – stwierdził Michał Ostrowski, współorganizator zlotu.
Jest ich trzech: Michał, Kamil, Paweł. Razem jeżdżą na zloty, przesiadują w garażach pracując nad swoimi cackami. Swoim hobby zarażają wszystkich dookoła.
Trzech organizatorów i ta sama pasja. – Gdy zdobyłem upragnione prawo jazdy i zacząłem jeździć Fiatem – pokochałem go. Po kilku rozmowach zaraziłem swoją pasją Kamila i Pawła, którzy niemal od razu zakupili własnego malucha. Zaczęliśmy brać udział w zlotach w różnych częściach kraju – wyjaśnił M. Ostrowski. Zlot adresowany jest do osób, które kochają małe autko – króla szos. Do wydarzenia mogą przyłączyć się nie tylko posiadacze Fiata 126p, a wszystkie osoby, które chciałyby zobaczyć maluchy w akcji. – Chcemy wzbogacić drugą edycję zlotu, dlatego też planujemy nowe konkurencje i atrakcje. Dla najmłodszych powstanie stref zabaw. Liczymy, że frekwencja fanów 126p będzie o wiele większa, niż w roku ubiegłym – dodał M. Ostrowski.
Dlaczego Łagów? Bo tu mieszkają, znają piękno okolicy i chcą się z nią podzielić z innymi. Zlot to z pewnością idealna okazja do promocji Łagowa i całej gminy. – Do przedsięwzięcia jestem nastawiony pozytywnie. Popieram pomysł młodych ludzi i cieszę się, że tego typu zlot odbędzie się właśnie u nas. W ubiegłym roku wzbudził zainteresowanie mieszkańców, turystów i posiadaczy malucha z odległym regionów Polski, dlatego cieszę się, że inicjatywa jest konturowana – podkreślił wójt, Czesław Kalbarczyk. Gmina wzięła na siebie kwestie związane ze zorganizowanie zaplecza logistycznego i promocyjnego.
Dotychczas do Maluchowej Majówki w Łagowie zgłosiło się 30 uczestników, ale jak podkreślają organizatorzy, rejestracja dopiero nabiera tempa. Wystarczy pobrać formularz zgłoszeniowy (dostępny na Facebooku) i przesłać go na adres mailowy zlotlagow126p@gmail.com

FOT. ARCHIWUM ORGANIZATORÓW

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj