Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Już w sobotę pod figurą spotka się kilka tysięcy osób! Znamy program!

2016-07-19 08:55:08

Pielgrzymi z Niemiec będą u nas gościć od środy do poniedziałku, kiedy to wyjadą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Zanim to jednak nastąpi na wszyscy mogą wziąć udział w przedsięwzięciach przygotowanych przez organizatorów i wolontariuszy w ramach świebodzińskich ŚDM.
Czwartek okrzyknięto „Dniem Integracji”. Rozpocznie się od wspólnej nauki poloneza pod figurą Chrystusa Króla. Taniec zostanie zaprezentowany podczas sobotnich uroczystości. Następnie goście i wolontariusze wezmą udział w grze miejskiej „Świebodzin dawniej i dziś”. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie dawnego Świebodzina w obecnych zabudowaniach. Równolegle będą trwały rozgrywki sportowe oraz warsztaty śpiewu. Dzień zakończy się wspólną mszą św. w kościele św. Michała Archanioła.
Piątek jest dniem wyjazdowym, w którym gości wyruszą w podróż po okolicznych miejscowościach: Międzyrzeckim Rejonie Umocnień, Łagowie czy Paradyżu w Gościkowie. – Piątkowy dzień zamknie Droga Krzyżowa ulicami miasta. Przejdziemy od figury Chrystusa do ratusza – zdradza Wioletta Matunin, organizatorka ŚDM. Powstał już czterometrowy krzyż, który po ŚDM zostanie ustawiony obok figury – na pamiątkę.
W sobotę, 23 lipca pod świebodzińskim pomnikiem może zebrać się nawet 5 tysięcy pielgrzymów. Na tę chwilę wiadomo, że przybędzie ponad 2,5 tysiąca zagranicznych gości. Centralne diecezjalne uroczystości rozpoczną się od koncertu „Bachus Classis Orchesstra”, podczas którego przedstawiciele poszczególnych krajów będą uczyli tańców typowych dla ich regionu. O godzinie 18.00 odbędzie się pokaz tańca ulicznego Hip-Hop Dance w wykonaniu grupy „Wojownicy Krzyża”. O godzinie 19.00 odbędzie się multijęzykowa msza święta. Na zakończenie na scenie pojawią się Tymczasowa Formacja Prowizoryczna, Teatr „Małe Co Nieco” oraz przepiękna prezentacja pisania piaskiem.
Niedziela okrzyknięta została „Dniem z Rodziną” – całość będzie miała kształt pikniku rodzinnego. Zakończy się dużym ogniskiem. – Zapraszamy wszystkich. Niedziela jest dla nas – świebodzinian, dla wszystkich rodzin – zaznacza W. Matunin. I tego dnia nie zabraknie atrakcji. Po uroczystej mszy św. pod figurą zaprezentują się pielgrzymi z Niemiec. Będzie także zumba, pokazy tańca towarzyskiego oraz koncert zespołu. O godzinie 17.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się msza św. Na zakończenie na placu pod figurą rozpalone będzie ognisko. Nie zabraknie dźwięku gitar oraz śpiewów.
W poniedziałek pielgrzymi udadzą się w podróż na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. – W Świebodzinie już nigdy więcej może nie być takiego wydarzenia, dlatego warto, by mieszkańcy włączyli się w ŚDM - podsumowała W. Matunin.
Przypomnijmy, że w organizację świebodzińskich ŚDM włączyło się około 40 osób dorosłych, 80 młodych wolontariuszy oraz harcerze. Każdy z nich odbył obowiązkowe szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i prewencji.

Fot. Archiwum organizatora ŚDM

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj