Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Kolejni kierowcy pod wpływem alkoholu i narkotyków

2016-11-08 19:23:57

Mimo wielu apeli, funkcjonariusze policji nadal zatrzymują kolejne osoby, które kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków.
Mimo wielu apeli policji, setek przykładów upublicznionych przez media oraz informacji o skutkach prawnych oraz społecznych kierowania w stanie po alkoholu lub narkotykach, na drogach nadal ujawniane są przypadki tego typu przestępstw. Dlatego też codzienne działania świebodzińskich policjantów skierowane są na eliminowanie tego typu zagrożeń w ruchu drogowym - informuje st. asp. Łukasz Szymański, oficer prasowy KPP Świebodzin.
Jako przykład podaje zdarzenie z niedzieli (6 listopada), gdy kilka minut przed północą policjanci patrolujący os. Łużyckie w Świebodzinie zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego kierowcę. Nietypowe zachowanie kierowcy wzbudziło podrzenia policjantów. Badanie trzeźwości nie wykazało jednak alkoholu w organizmie, natomiast test na obecność środków odurzających dał wynik pozytywny. - Policjanci wykonali dalsze niezbędne działania podejmowane w takim wypadku oraz zatrzymali prawo jazdy temu kierowcy. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego, mężczyzna odpowie przed sądem - uzupełnia rzecznik prasowy.

Dzień później, w Chlastawie (gmina Zbąszynek) pracownik ochrony jednej z firm podejrzewając, że kierowca, który chciał wjechać na teren zakładu jest nietrzeźwy, zawiadomił policję. Funkcjonariusze potwierdzili, że w organizmie 47-latka kierującego tirem było ponad 0,8 promila alkoholu. Jego prawo jady zostały zatrzymany, a sprawa trafi do sądu.

Bez wyobraźni był również, 30-letni mieszkaniec gminy Skąpe, który kierując motorowerem na drodze gminnej nr 276, został zatrzymany do kontroli drogowej przez dzielnicowych. Prawdopodobną przyczyną jazdy tzw. wężykiem, był fakt, że w organizmie mężczyzny były blisko 2 promile alkoholu. Ponadto kierowca nie miał żadnego z dokumentów wymaganych podczas kontroli drogowej i posiadał aktualny, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Motorower został odholowany, natomiast mężczyzna będzie tłumaczył swoje zachowanie w sądzie.

Fot. KPP Świebodzin

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj