Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Koncert Sielska & Bezsensu

2016-03-24 17:24:25

W piątek, 1 kwietnia, w Świebodzińskim Domu Kultury wystąpi bydgosko-poznański zespół Sielska. Wśród eklektycznej fali dźwięków doszukamy się elementów reggae, dub, ska czy elektroniki. O rockowe i alternatywne brzmienie zatroszczy się gość specjalny - zielonogórski zespół Bezsensu.

Sielska to zespół dobrze znany na polskiej scenie muzycznej. Po wygranej w konkursie „Czwórka Reggae Contest” organizowanym przez Program 4 Polskiego Radia intensywnie koncertuje na terenie całego kraju. Do najważniejszych osiągnięć może zaliczyć m. in. występ na dużej scenie legendarnego Jarocin Festiwal (2015), I miejsce na Ostróda Reggae Festival (2014), autorski koncert na antenie Czwórka Polskie Radio oraz odwiedziny w popularnych programach telewizyjnych.

Nie mniej znanym, a równie utytułowanym zespołem jest grupa Bezsensu (I miejsce w plebiscycie Gazety Lubuskiej na Najlepszy lubuski zespól nie tylko rockowy – przyp. red.), która może pochwalić się występami na jednej scenie z T.Love, Tymonem Tymański, Kombajnem do zbierania kur po wioskach czy Myslovitz. Od października występuje jako gość na trasie znanego Happysad.

Obydwa zespoły są mocnym punktem polskiej sceny muzycznej. Świadczy o tym chociażby ilość zdobytych nagród i wyróżnień. Sielska jest m, in. zwycięzcą największego festiwalu muzyki reggae w Polsce – Ostróda Reggae Festival. Zielonogórski zespół Bezsensu natomiast kojarzyć się może z zaszczytnym festiwalem Open’er.
Wydarzenie adresowane jest do wszystkich, którzy chcą posłuchać świeżej, polskiej muzyki na najwyższym poziomie. Wachlarz muzyczny będzie szeroki. Najlepszym sposobem weryfikacji jest przeżycie tego na własnej skórze oraz odwiedziny Świebodzińskiego Domu Kultury w dniu koncertu. - Zapraszamy całe rodziny, grupy przyjaciół, singli i parki, młodych buntowników i pokornych obywateli. To będzie niesamowity wieczór. I jest jedna zasada - nie możesz siedzieć w domu, kiedy taki koncert ma miejsce w Twoim mieście. – zachęca organizator, Wojciech Kucharski.
Piątek, 1 kwietnia, godz. 19.00. Świebodziński Dom Kultury. Bilety 10/15 zł. Bilety w przedsprzedaży do nabycia w sekretariacie ŚDK.

UWAGA KONKURS!
Tygodnik Dzień za Dniem oraz zespół Sielska mają dla Was dwa podwójne zaproszenia na koncert!
Wystarczy polubić trzy strony: Dzień za Dniem Sielska oraz Bezsensu, udostępnić konkursowy post, a w komentarzu pod postem oznaczyć osobę, którą chciałoby się zabrać na koncert.
W środę, 30 marca wylosujemy dwie osoby, które otrzymają darmowe wejściówki!

Szukajcie nas na naszym FB: https://www.facebook.com/dzienzadniem/?ref=hl

FOT. ARCHIWUM SIELSKA

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj