Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Koperta w lodówce może uratować życie!

2016-11-14 14:40:43

Świebodziński OPS rozpoczął realizację ogólnopolskiego projektu „Koperta życia”, którego celem jest podnoszenia skuteczności interwencji służb ratowniczych. Dzięki „Kopercie Życia” interweniujący mają szybki dostęp do informacji zdrowotnych pacjenta, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo seniorów.

Akcja dotychczas realizowana z wielu gminach całej Polski dotarła również do Świebodzina. - Seniorzy otrzymują specjalnie przygotowane koperty, w których znajdują się dane osobowe oraz najważniejsze informacje o stanie zdrowia pacjenta - wyjaśnia Malwina Baszuro, ze świebodzińskiego OPS-u. Wstępnie przygotowano 200 kopert, z czego ponad 40 już trafiło w ręce zainteresowanych. Pracownicy OPS-u zapewniają, że jeśli zapotrzebowanie będzie większe, to pojawi się kolejna pula kopert. - Pierwszeństwo mają osoby starsze, zwłaszcza mieszkające samotnie. Kopertę mogą odebrać także osoby niepełnosprawne - dodaje M. Baszuro.

„Kopertę Życia” wraz z kartą informacyjną i naklejką można odebrać w Świebodzińskim OPS-ie na Pl. Wolności 14. O akcji informują też pracownicy socjalni oraz sołtysi. Do projektu chętnie dołączyły się również miejscowe fundacje i stowarzyszenia.


Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj