Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Podejrzani o kradzieże i włamania zatrzymani

2016-10-21 16:38:35

W mijającym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie zgłosili się pokrzywdzeni, którzy zostali dotknięci przestępstwami kradzieży i kradzieży z włamaniem. Sprawami natychmiast zajęli się świebodzińscy policjanci. Wspólne ustalenia dzielnicowych i kryminalnych doprowadziły do zatrzymania trzech osób. Każdy z zatrzymanych miał związek z osobnym zdarzeniem. Policjanci zabezpieczyli materiały dowodowe do każdej ze spraw. Nieodzowna okazała się tez wiedza dzielnicowych i ich współpraca z mieszkańcami. To wszystko przełożyło się na efekt, w postaci wykrycia kolejnych czterech przestępstw przeciwko mieniu.
Tak było m. in. w środę 19 października br., gdy po kilku godzinach od włamania do jednego z domów w gm. Łagów, dzielnicowy wraz z kryminalnymi odzyskali skradzione mienie i zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego w tej sprawie. Odpowiedzialności nie uniknął również, 18-latek zatrzymany w poniedziałek (17.10), który dokonał dwóch włamań w Świebodzinie. Na wniosek Prokuratora został on aresztowany na trzy miesiące. Kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 grozi także, 17-latkowi, który 18 października br., na ul. Bocznej w Świebodzinie, dokonał kradzieży roweru wartego 600 zł. Dzięki spostrzegawczości pokrzywdzonej i pracy policjantów, mężczyzna został zatrzymany już następnego dnia a rower wrócił do właścicielki.

Fot. KPP Świebodzin

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj