Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Policyjna profilaktyka wśród najmłodszych

2016-10-12 07:36:52

Bezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza bezpieczeństwo dzieci, to jeden z głównych priorytetów jesiennych działań profilaktycznych, jakie realizują świebodzińscy policjanci. Tym razem o bezpieczeństwie na drodze i innych zasadach prawidłowego zachowania uczyły się dzieci ze Zbąszynka i Łagowa.

Każdego roku media informują o zdarzeniach drogowych z udziałem dzieci. Nie nic bardziej tragicznego jak krzywda, która dzieje się dziecku, zwłaszcza gdy dotyczy ona zdarzeń drogowych. Aby minimalizować ilość takich informacji i zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, świebodzińscy policjanci kontynuują edukację z zakresu zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Przy okazji spotkań funkcjonariusze poruszają również, inne aspekty bezpiecznego zachowania - informuje st. asp. Łukasz Szymański, oficer prasowy KPP Świebodzin.

W minionym tygodniu (3-7 października) dzielnicowi i specjaliści z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie odwiedzili przedszkolaków ze Zbąszynka i Łagowa. Podczas spotkań z najmłodszymi mundurowi przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze a także zwrócili uwagę dzieci na inne istotne zagrożenia w życiu codziennym. Nie zabrakło praktycznych wskazówek, jak choćby wyrobienie nawyku rozglądania się przy przejściu przez jezdnie czy przyjęcia bezpiecznych postaw w kontakcie z agresywnym psem. Nie było to pierwsze spotkanie policjantów z tymi maluchami. Takie cykliczne wizyty powodują, że dzieci wyrabiają w sobie pozytywne nawyki, które pozostają w ich pamięci i procentują podczas prawdziwych życiowych wyzwań.
Nie zabrakło też dyskusji z najmłodszymi adeptami zasad bezpieczeństwa.Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj