Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Powraca marzenie o rozbudowie domu kultury

2016-10-12 07:32:52

W tym roku w zajęciach prowadzonych w Świebodzińskim Domu Kultury będzie uczestniczyło ponad 800 osób. - To rekordowa liczba - mówi Stanisław Mosiejko, dyrektor ŚDK. - Bolączką jest niewystarczająca liczba pomieszczeń do zajęć sekcyjnych, dlatego też od wielu lat staramy się o środki finansowe na rozbudowę domu kultury - dodaje.

Temat rozbudowy i modernizacji jest dyskutowany od lat. Co roku też, pracownicy i uczestnicy zajęć ŚDK przypominają o tym w barwnych widowiskach, w których występują oni sami. Motyw przewodni jest niezmienny - konieczność modernizacji obiektu, osadzony w bajkowej scenerii i humorystycznych anegdotach.

Znów pojawia się mała szansa, że marzenia mogą zostać zrealizowane. - Kończymy projekt, nanosimy małe poprawki i jak tylko konkurs zostanie ogłoszony, przystąpimy do niego. Być może będzie to już w listopadzie - mówi dyrektor ŚDK i zaznacza, że starających się o pieniądze unijne z pewnością będzie dużo. Co ważne, zdecydowano się złożyć projekt wspólnie ze Zbąszyneckim Ośrodkiem Kultury. - Ze względu na wymianę kulturalną i dobrą współpracę. Razem mamy większe szanse - wtrąca S. Mosiejko.

Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 4 mln złotych.

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj