Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Przedszkolaki mogą czuć się bezpiecznie

2016-10-21 16:36:44

W piątek, 21 października w trzech przedszkolach na terenie gminy Skąpe odbyły się prelekcje na temat bezpieczeństwa i zasad zachowania się na drodze. Najmłodsi z przedszkoli w Niekarzynie, Ciborzu i Radoszynie otrzymali kamizelki odblaskowe.

- Sama wiedza o zagrożeniach nie jest wystarczająca, dlatego warto wyposażyć się w kilka przydatnych gadżetów. Należą do nich m. in. kamizelki odblaskowe, które poprawiają widoczność i wpływają na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego - zaczyna Juliusz Tomaszewski, strażnik gminy Skąpe.

Wśród gadżetów zapewniających bezpieczeństwo jest kamizelka odblaskowa. I właśnie taki prezent otrzymały przedszkolaki z terenu gminy. - Specjalnie na tę okazję nadruk na kamizelkach przedstawia misie. To ma zachęcić dzieci to noszenia tej - ratującej życie - garderoby - dodaje J. Tomaszewski.

Organizatorami akcji byli: Juliusz Tomaszewski strażnik gminny oraz Artur Macul, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Skąpem.
Sto odblaskowych kamizelek zakupiono ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która przeznaczyła na ten cel 740 zł.

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj