Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Przepiękna makieta trafiła do muzeum

2016-09-19 10:48:40

W ubiegły czwartek, 15 września sala Muzeum Regionalnego wypełniła się po brzegi. Powodem spotkania były nie tylko Europejskie Dni Dziedzictwa, ale też jubileusz 45-lecia istnienia Muzeum Regionalnego. Uczestników zachwyciła własnoręcznie wykonana makieta świebo-dzińskiej fary, tj. kościoła pw. św. Michała Archanioła.

Artur Jocz, opowiedział o swojej inspiracji monumentalną budowlą gotycką i trudach wykonania makiety. - Początki pomysłu to połączenie zainteresowań i pasji. Zainteresowań nie tyle samą architekturą, co również nowymi technikami. Problemy towarzyszyły niemal od samego początku - wyjaśniał Artur Jocz. Swoją pracę zadedykował Kazimierzowi Gancewskiemu oraz proboszczowi kościoła ks. Zbigniewowi Nosalowi .

Z uwagi na 45. rocznicę Muzeum Regionalnego w Świebo-dzinie, w dalszej części spotkania, o początkach instytucji opowiedział jej współorganizator - Zdzisław Linkowski.

Zaprezentowano także cenny dar przekazany w tym roku do muzeum przez przedwojennego mieszkańca Przełaz.

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj