Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Rajd Koziołka - zapisy tylko do niedzieli!

2016-08-23 18:08:50

Rajd Koziołka, czyli bieg na orientację przez las, to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Dabrówce Wlkp. Rajd obędzie się 3 września.

Do zabawy przyłączyło się już 18 drużyn, dziewięć osób wystartuje indywidualnie.

Do wyboru są dwie trasy. Pierwsza 13-kilometrowa, czyli tak zwana rekreacyjna. Idealna dla początkujących, rodzin oraz grup, które chcą spędzić razem czas spacerując po lesie. Trasa może być pokonywana marszem lub biegiem. Zadaniem osoby drużyny jest odnalezienie ośmiu punktów kontrolnych w czasie sześciu godzin.

Druga trasa - nieco bardziej wymagająca, liczy 25 kilometrów. - Jest to trasa dla osób, które chcą poczuć ducha rywalizacji podczas dłuższej przebieżki. Tę trasę powinni wybrać uczestnicy, którzy chcą złapać bakcyla rajdów pieszych. Wszak w innych rajdach to trasa podstawowa. Zawodnicy będą musieli odnaleźć 17 punktów kontrolnych w czasie 10 godzin - wyjaśnia Marek Pych.

Przed samym rajdem zawodnicy zostaną wyposażeni w mapę. To ona jest najważniejszym przedmiotem podczas rajdu. Na mapie zaznaczone są punkty startu, mety oraz miejsc z tzw. lampionami, tj. biało-pomarańczowymi charakterystycznymi oznaczeniami, do których podpięte są specjalne perforatory („dziurkacze” z indywidualnym wzorem). To one w charakterystyczny sposób nakłuwają kartę uczestnika i dzięki temu można udowodnić, że było się w każdym z miejsc oznaczonych na mapie.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić swój udział poprzez specjalny formularz na stronie internetowej rajdu. Dobra zabawa gwarantowana

Fot. Archiwum organizatora

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj