Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Rozbudowa szkoły muzycznej? Czym prędzej!

2016-04-07 20:08:01

W kwietniu świebodzińska Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego obchodzi jubileusz 45-lecia istnienia. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Świebodzińskiego Domu Kultury, ale jest szansa, że 50-lecie odbędzie się w nowej sali koncertowej, która miałaby powstać przy PSM.

O obiekcie koncertowym przy szkole muzycznym mówi się już od dawna. Być może marzenie stanie się realnością. Dotychczas uczniowie mogli prezentować swoje programy muzyczne w szkolnej auli, która jest bardzo mała i nie spełnia jakichkolwiek norm akustycznych. Muzycy ledwo mieścili się w niej ze swoimi instrumentami, a rodzice nierzadko stali w korytarzu. – Jesteśmy szkołą artystyczną, musimy zadbać o odpowiednią oprawę naszej muzyki – podkreśla Renata Sypień, dyrektor PSM.

Czy uczniowie i nauczyciele świebodzińskiej szkoły muzycznej doczekają się sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia?

Odpowiedź w środowym wydaniu tygodnika Dzień za Dniem oraz na www.dzienzadniem.pl

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj