Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Szczeniec: zmienią nazwę wsi?

2016-07-06 09:08:08

W sierpniu pod obrady radnych trafić ma propozycja zmiany nazwy miejscowości: ze Szczańca na Sczaniec – od Emilii Sczanieckiej. – Myślę, że jest to w pełni uzasadnione. W końcu uregulujemy kwestię błędu urzędnika, który w 45 roku błędnie zapisał nazwę miejscowości – mówi sekretarz gminy Czesław Słodnik.

Propozycja zmiany nazwy miejscowości to nie jedyna, nad jaką będą debatować radni. Kolejną jest wprowadzenie nazewnictwa ulic w Szczańcu. W sierpniu radni mają skupić się nad uchwala mówiącą o zamiarze wprowadzenia nazewnictwa, a także jego kierunku. – Proponujemy nazywać ulice imionami świętych – zdradza sekretarz. Z pewnością nie obędzie się bez konsultacji społecznych czy zdaniem mieszkańców jest to potrzebne działanie i jeśli tak, to jakie kierunek nazewnictwa obrać. Sekretarz podkreśla zasadność tej inicjatywy rozszerzaniem się miejscowości, zaburzoną numeracją i rozproszeniem zabudowań.

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj