Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Warszawa da się lubić!

2016-03-24 17:20:38

Warszawa da się lubić!” – pod takim hasłem zwycięzcy tegorocznego Powiatowego Konkursu Historycznego udali się w dniach 8-10 marca na wycieczkę do Warszawy ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Świebodzinie.

Liceum po raz kolejny
To już kolejne zwycięstwo świebodzińskich licealistów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku do grona najlepszych zakwalifikowali się: Mikołaj Wiktorowski z II C, Paweł Kaniewski z I A, a także Arkadiusz Szpilman z I C.

Trzy dni zwiedzania Warszawy
Na trzydniową wyprawę udali się także zwycięzcy w kategorii szkół gimnazjalnych z Publicznego Gimnazjum nr 3. Program wycieczki wiązał się głównie z historią II wojny światowej, historią Warszawy, epoką stanisławowską oraz historią Żydów polskich.

Uczniowie mieli okazję odwiedzić Centrum Nauki Kopernik, gdzie przez zabawę i doświadczenia własne zgłębiali tajniki fizyki, chemii czy biologii. Podczas nocnego spaceru ulicami miasta zobaczyli m. in. zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego czy budynek Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Wyjazdowy konkurs historyczny
Drugiego dnia uczniowie zwiedzali m. in. Powązki Wojskowe, Krakowskie Przedmieście, bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela oraz siedziby królów polskich – Zamku Królewskiego, a także Muzeum Powstania Warszawskiego. W trakcie zwiedzania wśród uczestników wycieczki przeprowadzono konkurs z wiedzy historycznej. Przewodnicy zadawali pytania, na które odpowiadali młodzi historycy. Wieczorem odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Pierwsze miejsce zajął Arek Szpilman. Miejsce drugie Paweł Kaniewski.

W ostatni dzień pobytu w Warszawie również nie brakowało turystycznych atrakcji. Uczniowie udali się m. in. do Muzeum Więzienia Pawiak - najbardziej znanego więzienia politycznego GESTAPO czy do Muzeum Żydów Polskich.
Uczniowie z niecierpliwością oczekują na kolejną edycję konkursu.

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj