Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Wieniec z Borowa na pierwszym miejscu!

2016-09-19 10:47:17

Na początku września wystartowało głosowanie w ramach II edycji plebiscytu na Najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Chcemy docenić żmudną pracę osób, które poświęciły wiele czasu i włożyły serce w przygotowanie wieńca, który reprezentował ich sołectwo podczas święta plonów. Efekty prezentujemy na łamach tygodnika Dzień za Dniem oraz na stronie internetowej swiebodzin.naszemiasto.pl

Do naszego plebiscytu zgłoszono aż 36 wieńców. W głosowaniu wyłonimy te – zdaniem naszych Czytelników – najpiękniejsze. Ich autorzy zostaną nagrodzeni.

Celem naszego plebiscytu są kultywowanie i upowszechnianie tradycji związanych ze świętem plonów, prezentacja dożynkowych wieńców oraz wyłonienie najpiękniejszej i najciekawszej ekspozycji.

Właściciel wieńca dożynkowego, który zdobędzie najwięcej punktów w plebiscycie otrzyma nagrodę rzeczową i pamiątkowy dyplom, a jego dzieło zyska miano Najpiękniejszego Wieńca Dożynkowego. Nagrody czekają także na zdobywców II i III miejsca.

W chwilę po rozpoczęciu głosowania prowadził wieniec sołectwa Opalewo, za nim znajdowały się wieńce z Ługowa i Lubinicka. To się jednak zmieniło! Dzięki głosom naszych Czytelników sytuacja diametralnie się odwróciła, a na pierwsze miejsce wskoczył wieniec sołectwa Borów! Na miejscu drugim niezmiennie wieniec Ługowa, natomiast na trzecim przepiękna zagroda wiejska, która reprezentuje Jordanowo. To jednak nie koniec konkursu. Do końca głosowania pozostało jeszcze kilka dni. Wszystko może się zmienić! I nawet wieniec znajdujący się obecnie na ostatnim miejscu może być jeszcze na podium!

Od naszych czytelników zależy, jak ocenią poszczególne dzieła. Każdy może zagłosować na dzieło, które uzna za najpiękniejszy symbol dożynkowy. Wszystkie 36 prac można oglądać na naszym specjalnym panelu plebiscytowym swiebodzin.naszemiasto.pl

Głosowanie odbywa się za pomocą SMS Premium i będzie trwało do 30 września 2016 r. do godziny 13.59. Wszystkie kody SMS dostępne są przy zdjęciach poszczególnych wieńców. Właściciel wieńca dożynkowego, który zdobędzie najwięcej punktów w plebiscycie i zajmie I miejsce, otrzyma tytuł „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2016”, a jego autorzy otrzymają nagrodę rzeczową i pamiątkowy dyplom.

Właściciele wieńców dożynkowych, które zdobędą odpowiednio drugą i trzecią najwyższą liczbę punktów w plebiscycie zajmie II i III miejsce, a jego autorzy otrzymają nagrodę rzeczową i pamiątkowy dyplom. Pokażmy piękno naszego regionu, doceńmy pracę osób, które poświęcając swój wolny czas przygotowały dzieło mające reprezentować sołectwa!

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj