Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAlicja Kucharska

Świebodzin

Wyczekiwana przez mieszkańców droga już gotowa

2016-12-01 16:32:11

Roboty, które rozpoczęły się we wrześniu właśnie się zakończyły. Teraz mieszkańcy bloków w Lubinicku mają przed domami nową drogę. Po błocie, dziurach i kałużach nie ma już śladu. W tym miejscu pojawiła się kostka betonowa.

Teren należał do Agencji Nieruchomości Rolnych, dlatego złożono wniosek o przekazanie gminie tej działki. Równocześnie do ANR wpłynął wniosek o dofinansowanie inwestycji.

Całkowity koszt budowy to blisko 116 tys. zł. Aż 86 tysięcy stanowi dofinansowanie ze środków ANR.

Początkowa koncepcja mówiła o utwardzeniu drogi za pomocą tłucznia. Po namyśle zdecydowano się na kostkę. Dzięki temu uporządkowano teren, gdzie powstał ciąg pieszo-jezdny.

Mieszkańcy bloków komentują krótko: czekaliśmy na to od dawna. Jak zaznaczają, przy ładnej pogodzie przed blokami bardzo się kurzyło, a po opadach deszczu tonęli w błocie. Dodatkowo, cała woda opadowa - po remoncie drogi wojewódzkiej - trafiała na ich podwórko, na którym robiło się ogromne bajoro.

Fot. Materiał Gminy Świebodzin

Jesteś na profilu Alicja Kucharska - stronie mieszkańca miasta Świebodzin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj