Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ależ tu pięknie! Jesienny spacer po perle Ziemi Lubuskiej. Zobacz Łagów Lubuski

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Jesienny spacer po Łagowie Lubuskim
Jesienny spacer po Łagowie Lubuskim Jacek Katos
Wielu z nas nie lubi listopada, bo szary, smutny... Siedzimy więc w domu pod kocem, z książką i gorącą herbatą. Ale wystarczy się zmobilizować i pospacerować po okolicy, po ulubionych miejscach takich jak te w Łagowie Lubuskim. Perła Ziemi Lubuskiej zachywca o każdej porze roku i pokazuje swoje inne oblicze.

Choć jesienią Łagów Lubuski cichnie i oddaje głos ptakom, zwierzętom, to ciągle jest atrakcyjny i kusi swoją magią. Warto się o tym przekonać, wybierając się na dłuższy spacer, który także w listopadzie przynosi naszemu zdrowiu same korzyści.

Spacer w Łagowie przyniesie nam relaks i zapomnimy o kłopotach

Spacery wzdłuż jezior, po lesie czy w okolicy zamku to relaks, na jakim latem tu nie możemy liczyć. Teraz jest spokojnie i cicho. Na pomoście spotkać możemy jedynie wędkarzy czy... kaczki. Spotkamy tu także łabędzie, posłuchamy śpiewu ptaków.
Łagów Lubuski to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości w naszym regionie. I to o każdej porze roku. Bo za każdym razem odkrywamy go na nowo. Miejscowość kojarzy się większości z wzniesionym w XIV wieku Zamkiem Joannitów, t jednym z najcenniejszych zabytków woj. lubuskiego. Ale nie tylko on zachwyca gości. Także przyroda wokół dwóch jezior - Trześniowskiego i Łagowskiego przyciąga swoim pięknem.

Ścieżki turystyczne w Łagowie

- Naprawdę warto nie tylko jesienią pojechać w góry i zachwycać się pięknymi widokami. W Łagowie jesienią też jest cudownie i można podziwiać niezwykłą przyrodę. No o ten spokój - mówi Ilona Nowaczyk z Zielonej Góry, która często z rodziną odwiedza perłę Ziemi Lubuskiej.
Jezioro Ciecz (Trześniowskie) to 10. w kraju jezioro pod względem głębokości. Jest to jednocześnie jedno z najczystszych jezior w naszym regionie. Na spacer w tych okolicach można wybrać się śladem dwóch ścieżek turystycznych. Pierwsza to przyrodniczo-historyczna "Sokola Góra" o długości 1,5 km. Na jej trasie położony jest Zamek Joannitów i zabytkowy park, rezerwat leśno-krajobrazowy. Ta trasa też biegnie nad Jeziorem Trześniowskim. Znajdziemy tam pomniki przyrody i grodzisko "Na Sokolej Górze". Przejście tej ścieżki zajmuje około 40 minut.

Druga ścieżka turystyczna jest większym wyzwaniem. "Nad Jeziorem Trześniowskim" i w rezerwacie Buczyna Łagowska to trasa, której pokonanie zajmuje około 4 godzin plus około 1,5 godziny powrót do Łagowa.
Zobacz też film: Nad wodami w Zaborze

ZOBACZ TEŻ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto